Listopad u Područnoj školi Koprivnički Ivanec – Dani kruha i Dan jabuka

Listopad je mjesec u kojem svake godine obilježavamo Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje te Dan jabuka 20. listopada.

Ove godine, zbog epidemiološke situacije, obilježili smo Dane kruha i Dan jabuka unutar razreda. Unatoč tome, nisu izostale tradicionalne košarice s plodovima zemlje, ukusnim kruhom, kreativnim uradcima, pričama i recitacijama te dječjem veselju i zahvalnošću za sve što zemlja daje.

Održali smo integrirani dan posvećen kruhu i zahvalnosti te dan posvećen kraljici voća. Svaki se razred na svoj način zahvalio, pomolio, održao malu priredbu i uz blagoslov blagovao plodove i krušne proizvode koje su pripremili - ispekli. O jabukama smo pričali, izvodili igrokaz, pjevali, učili ih guliti i slasno smo ih pojeli uz dodatak šećera i cimeta.

Bravo za sve nas!!!

Pripremila:                                                                                                     Karmela Pajan, učiteljica 1.razreda

objavio: Karmela Pajan   datum: 22. 10. 2020.