Kazalište – što, kako i zašto uopće

Dana 17. travnja 2019. godine učenici viših razreda Osnovne škole Koprivnički Ivanec, u pratnji svojih učitelja, posjetili su Ludens teatar u Koprivnici.

Tamo su pogledali predstavu Kazalište – što, kako i zašto uopće

Ova predstava govori o kazalištu samom te su učenici puno naučili i obnovili već postojeća znanja o njemu. Zanimljivo je spomenuti da je Karel Čapek ovo djelo napisao daleke 1925., međutim kazalište kao mehanizam funkcionira gotovo identično i dan danas. Kazalište je učenicima približio glumac Sven Šestak, uz pomoć ostalih djelatnika kazališta koji su glumili sami sebe. No, važni sudionici kazališne predstave su i gledatelji. Predstava je bila interaktivna, publika je komunicirala s glavnim glumcem, no neki učenici su dobili priliku i popeti se na daske koje život znače i okušati se u ponekoj ulozi.

No, da predstava ne počinje podizanjem zastora na premijeri, i ne završava njegovim spuštanjem nakon posljednjeg aplauza, tako su nakon predstave, učenici dobili i jednu ekskluzivu: glavni glumac razgovarao je s gledateljima te im odgovarao na pitanja.

Treba spomenuti kako je učenike prije predstave dočekao Lino i zabavljao ih za vrijeme pripremanja scene. Kada se zbroje sve ove komponente, učenici su dobili cjelovit i slikovit dojam što je to kazalište, kako funkcionira, zašto se ljudi njime bave, te zašto se publika u njega uvijek željno vraća.

Branka Stančin-Levanček, učiteljica

objavio: Matea Križnjak   datum: 26. 4. 2019.

« Ožujak 2024 »