Tam gde šumi reka Drava

Veseo je počeo 30. travnja 2019. Učenici 3. razreda Matične i Područne škole Koprivnički Ivanec bili su  na organiziranoj  terenskoj nastavi. Terenska nastava pod nazivom Vode zavičaja održana je u Podravini, u selu Torčec, na umjetnom jezeru Šoderica te ušću Mure u Drave kod Legrada.

Krenuli smo u jutarnjim satima.  Prvo smo posjetili podravsko selo Torčec. Tamo smo posjetili Zavičajnu zbirku predmeta iz prošlosti (posuđe, oruđe, kosti, nakit, predmeti iz kućanstva...) predstavljenu prema vremenskim razdobljima i uz vodstvo g. Ivana Zverca.

Nastavili smo šetnju selom do potoka Gliboki koji teče kroz selo te prema vodi stajaćici – ribnjaku Grabama. Promatrali smo vodu koja teče, biljke u koritu potoka, mjerili smo temperaturu vode, slušali žabe koje krekeću. Nakon toga krenuli smo put Šoderice. Tamo smo igrali stare zaboravljene igre Došla majka s kolodvora, Pijetlića, Otimanje marame. Zatim smo krenuli put Legrada, do ušća Mure u Dravu. Kod Halaš Čarde smo promatrali Veliki Pažut, učili o zaštićenim dijelovima prirode te naslikali prekrasan dravski pejzaž. Uz ispunjavanje obrazovnih ciljeva učenja, učenici su proveli vrlo ugodan dan uz druženje sa svojim vršnjacima u prekrasnom podravskom krajoliku.

Karmela Pajan, učiteljica 3.r. PŠ Kopr. Ivanec

objavio: Karmela Pajan   datum: 14. 5. 2019.