Istarski mozaik

Dana 20.6. učenici MŠ i PŠ Koprivnički Ivanec krenuli su na višednevnu ekskurziju na naš poluotok Istru gdje su proveli predivna tri dana koja će im zasigurno ostati u lijepom sjećanju.

Još od davnih dana, stari Rimljani ovaj su poluotok nazvali Terra magica, što u prijevodu znači čudesna zemlja. A uistinu i je čudesan, u što smo se i sami uvjerili.

Naše prvo odredište bio je grad Roč. Pitoreskni je to gradić u srcu Istre s brojnim arheološkim ostacima iz dalje i bliže prošlosti. Putovima glagoljaša stigli smo u najmanji grad na svijetu, Hum.

Nakon poučnog obilaska, došli smo i do Duge uvale. Smjestili smo se u hotel i odmah otišli, naravno, na kupanje. Baš nam je bilo lijepo.

Drugoga dana posjetili smo NP Brijuni. Vožnja brodom za nas je bila predivan doživljaj, a uživali smo i u panoramskoj vožnji vlakom kroz otok. Ostatak dana proveli smo u kupanju, plesanju u disku i nezaobilaznom pidžama party-u.

Trećeg dana, nakon odjave iz hotela, krenuli smo put Poreča. U samom srcu grada posjetili smo Eufrazijevu baziliku, spomeničku baštinu pod zaštitom UNESC-a. Divili smo se ljepotama koje pruža taj grad.

Na putu kući, naravno da smo stali u Karlovcu i počastili se u Mc Donaldsu.

Prepuni dojmova i utisaka, zadovoljni smo se vratili svojim kućama.

Ljubica Gaži, učiteljica

objavio: Matea Križnjak   datum: 1. 7. 2019.

« Ožujak 2024 »