Zaziv Duha Svetoga za početak nove školske i vjeronaučne godine

U radosnom, toplom i duhovnom ozračju početak nove školske i vjeronaučne godine obilježen je slavljem sv. Mise i Zazivom Duha Svetoga 15. rujna  u nazočnosti vjernika, učenika, roditelja, ravnateljice i učitelja u crkvi sv. Barbare u Kunovcu i župnoj crkvi sv. Ivana Krstitelja u Koprivničkom Ivancu.

Učenici su sudjelovali na Svetoj Misi kroz nedjeljna čitanja i molitvu vjernika. Vlč. Nikola Bukovčan je u vrlo lijepoj i nadahnutoj propovijedi potaknuo djecu, ali i odrasle na širnje Božje ljubavi i dobrote. Učenici to mogu učiniti pozdravljajući odrasle, redovitim pisanjem domaće zadaće, pružajući osmijeh jedni drugima u razredu. Nadalje, rekao je da će nam darovi Duha Svetoga koje smo došli zazvati: mudrost, razum, savjet, jakost, znanje, pobožnost, pomoći da budemo dobri prijatelji, odlični u znanju matematike, hrvatskog jezika kao i u drugim predmetima. Na kraju propovijedi vlč. je pozvao i male i velike  da sve što rade, rade s ljubavlju.

A na kraju misnog slavlja župnik je razveselio najmlađe finim lizalicama.

Marija Šokec, vjeroučiteljica

objavio: Matea Križnjak   datum: 16. 9. 2019.

« Ožujak 2024 »