Kevin Stančir (8.r) ostvario prekrasan uspjeh na Državnome natjecanju iz njemačkoga jezika

Učenik naše škole, Kevin Stančir (8.r.), zauzeo je sedmo mjesto na Državnome natjecanju iz njemačkoga jezika u težoj kategoriji! U tu kategoriju spadaju učenici koji odrastaju u dvojezičnoj okolini i/ili su dulje od 6 mj. živjeli u zemlji njemačkog govornog područja.

Natjecanje se trebalo održati u OŠ Petra Preradovića u Zadru, ali se zbog nepovoljne epidemiološke situacije provelo u matičnim školama – online. Natjecanje je tako provedeno u zgradi matične škole u Kunovcu, a trajalo je dva dana.

U četvrtak (22.4.2021.) je najprije testirana vještina pisanja. Kevin je imao sat i trideset minuta da na zadanu temu Online nastava napiše sastavak od minimalno 150 riječi te obrazloži njene pozitivne i negativne strane te zauzme i potkrijepi osobni stav prema istoj. Nakon duže pauze je uslijedilo testiranje vještina slušanja i čitanja s razumijevanjem te uporabe jezika kojim je završen prvi dan natjecanja. Idući dan (petak, 23.4.2021.) je Kevin pristupio usmenom ispitu koji je trajao čak četrdesetak minuta, a organiziran je putem videokonferencije na platformi Zoom. Usmeni ispit se odvijao u manjim virtualnim grupama, a njegov lajtmotiv bile su društvene mreže i moderna nastava. Kevin je još jednom pokazao kako izvrsno i samouvjereno vlada njemačkim jezikom te je iz vještine govorenja ostvario 29 od 30 bodova! Treba naglasiti da su Kevinovi sugovornici bili učenici koji su čak deset godina proveli u Njemačkoj te se tamo i školovali.

Iznimno smo ponosni što je predstavljao našu školu na najvišoj razini natjecanja!

Kevine, čestitamo na velikom uspjehu!

Ema Solina, učiteljica njemačkoga jezika

objavio: JOSIP FERLINDEŠ   datum: 26. 4. 2021.