Mi smo dio Zemlje i ona je dio nas – eTwinning projekt u čast Dana planeta Zemlje (22.4.)

Učenici Osnovne škole Koprivnički Ivanec sudjelovali su u međunarodnom eTwinning projektu naziva „Mi smo dio Zemlje i ona je dio nas“, kojim su obilježili Dan planeta Zemlje 22.4.

U projektu su sudjelovale učiteljice razredne nastave Melany Ferčec, Sanja Figač, Andreja Hat i Selma Varović, te učitelji i učiteljice predmetne nastave Renata Glavica (HJ), Branka Stančin Levanček (EJ), Jasmin Kadrić (HJ/EJ) i Marija Šokec (VJ), uz pomoć ostalih učitelja te podršku ravnateljice Kristine Furkes. Učiteljice Renata Glavica i Mirela Ademović (OŠ Rifat Burdžović Trso, Srbija) suosnivačice su projekta, a u projektu je sudjelovalo 37 učitelja koji su motivirali svojih 90 učenika za realizaciju raznovrsnih aktivnosti.

Tema projekta bila je jačanje svijesti ljudi prema očuvanju prirodnog okoliša i upozorenje na opasnost koja prijeti životu na Zemlji uslijed naglog razvoja industrije i porasta potrebe za energijom, globalnog zatopljenja i rastućih klimatskih promjena.

U projektu su, uz školu iz Koprivničkog Ivanca sudjelovale i broje druge škole iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Makedonije i Srbije.

Ciljevi projekta bili su razvijati ekološku svijest, osvijestiti opasnosti rapidne industrijalizacije, osvijestiti važnost recikliranja i održivog razvoja, istražiti uzroke globalnog zatopljenja…

Učenici su radom na projektu usavršili postojeća znanja o ekologiji i održivom razvoju, unaprijedili vještine rada na eTwinning platformi i stekli nova poznanstva i vještine.

Jasmin Kadrić, uč. eng. i hrv.

objavio: Renata Glavica   datum: 18. 5. 2021.