Prihvaćaj, poštuj, povezuj

U OŠ Koprivnički Ivanec u proteklom je razdoblju održano nekoliko edukativnih radionica koje su dio projekta „Prihvaćaj, poštuj, povezuj“, Udruzi osoba s invaliditetom „Bolje sutra“ grada Koprivnice, odobrenom na natječaju za projekte udruga Koprivničko-križevačke županije.

Radionice su održane u 3. /4. /7. i 8. razredu, a djeca su interaktivno učila o bontonu prema osobama s invaliditetom, praktično učila i uvježbavala kretanje u invalidskim kolicima, te proširivala postojeća znanja napose u terminološkom smislu s pojmovima INVALID / OSOBA S INVALIDITETOM.

Glavni cilj projekta bila je  edukacija djece bez teškoća o osobama s invaliditetom, edukacija mladih romske nacionalnosti o ispravnoj komunikaciji s osobama s invaliditetom; a specifični su ciljevi bili,  proširiti znanja o osobama s invaliditetom kod djece osnovnoškolskog uzrasta i zaposlenika u osnovnoj školi; stvarati uvjete za jednake mogućnosti u obrazovanju, stvarati pozitivne promjene na događanja  u zajednici, senzibilizirati lokalnu zajednicu o potrebama osoba s invaliditetom, podizanje razine svijesti o prihvaćanju različitosti u Koprivničko-križevačkoj županiji.

Radionice je pomoću edukativnih brošura „Bontončić ili kako svima biti prijatelj“ i Bonton u svakodnevnoj komunikaciji s osobama s invalididtetom te prigodnih edukativnih materijala, i video uradaka, metodama igre, demonstracije i izrade kreativno-stvaralačkih uradaka, s učenicima održala učiteljica Renata Glavica, volonterka Udruge.

objavio: Renata Glavica   datum: 8. 10. 2021.