HVALEVRIJEDNA NOMINACIJA

Trud, poklanjanje dijela svojeg slobodnog vremena, ali prije svega volja i želja da se pomogne drugima, učenike naše Škole dovela je do nominacije za priznanje „Veliko srce koprivničkog djeteta“, nagrade djeci grada Koprivnice za djela nesebične pomoći i solidarnosti.

Učenike je nominirala Udruga osoba s invaliditetom „Bolje sutra“ grada Koprivnice za volontiranje tijekom cijele školske 2013./2014. godine zbog pružanja nesebične pomoći, solidarnosti i ljubavi prema bližnjima. Treba spomenuti da suradnja s Udrugom, kao i volontiranje, traje i danas.

Prema riječima gospođe Marije Mraz, predsjednice Udruge, učenici su se istaknuli volontirajući u Udruzi, s osobama s invaliditetom koje su posebno osjetljiva, ranjiva i socijalno isključena skupina građana grada Koprivnice.

Kroz volonterski rad, učenici su značajno doprinijeli tome da se osobe s invaliditetom uključe u društveni život lokalne zajednice. Sudjelovali su i u projektima koje Udruzi financira Grad Koprivnica kao npr. „Škola tolerancije“ koji se odnosi na aktivnosti senzibilizacije djece bez teškoća u razvoju prema osobama s invaliditetom, zatim u projektu „Nađi razliku... koje nema“ u sklopu kojeg su se provodile aktivnosti s ciljem stjecanja znanja i vještina u području ljudskih prava i demokratskoga građanstva te za povećanje senzibiliteta prema osobama s invaliditetom kod osnovnoškolaca.

Uz nova  znanja i vještine, učenici su naučili i osnove demokratskog građanskog odgoja.

Škola je kroz volonterske aktivnosti razvila suradnju i s Kućom svete Terezije od malog Isusa na zagrebačkom Vrhovcu, gdje su smještena djeca bez roditeljske skrbi, udrugom „Jak kao Jakov“ za čiju su akciju izrađivali anđele te prodajno izložbenim štandom prikupili financijska sredstva za pomoć u liječenju djece oboljele od malignih bolesti, Domom za starije i nemoćne osobe Koprivnica i mnogim drugima.

ČESTITKE SVIM UČENICIMA!

Matea Sodar, pedagoginja

objavio: Kristina Furkes   datum: 27. 3. 2015.