Virtualna večer proze i poezije o Vukovaru

Kao jedna od aktivnosti  eTwinning projekta GRAD to smo MI!, dana 17.11.2021. godine provedena je Virtualna večer  poezije i proze o Vukovaru, kojom su svi projektni partneri obilježili Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje.

Članovi projekta zajedno sa svojim učenicima sastali su se putem  Zoom aplikacije te recitalilma, čitanjem vlastitih uradaka i uradaka poznatih autora, krasnoslovom , pjesmom i ostalim aktivnostima prigodno obilježili ovaj dan.

Aktivnost su koordinirali učitelj Dario Abram (OŠ "Dr. Andrija Mohorovičić", Matulji)i učiteljica Renata Glavica (OŠ „Koprivnički Ivanec“, Kunovec). Učitelj Dario Abram za ovu je prigodu izradio hodogram večeri.

Osim obilježavanja ovog važnog datuma, na sastanku je službeno odabran i logotip projekta,  djelo učenika Osnovne škole Ivana Gorana Kovačića iz Delnica.

Sastanak je završen izvedbom djela "Priča za tebe" Siniše Glavaševića od strane  profesionalne pripovjedačice Elizabete Alković uz glazbenu pratnju.

Aktivnost je prošla iznimno dobro unatoč tome činjenici da je bila tehnički vrlo zahtjevan pothvat. Svi ciljevi i ishodi aktivnosti zadovoljeni su u potpunosti.

Večer je prošla u dojmljivom i emotivnom tonu, a učenici i učenice te njihovi mentori na dostojanstven izrazili pijetet prema žrtvama Vukovara i Škabrnje.

Osnovnu školu Koprivnički Ivanec predstavljali su učenici: Leo Gregurek, Vjekoslava Ferenčak, Leona Samoborec, Korina VRdoljak, Vanesa Franjkić, Rafael Balaško i Magdalena Vrabelj.

Jasmin Kadrić, OŠ Koprivnički Ivanec

objavio: Renata Glavica   datum: 20. 11. 2021.