TRENUTAK ODLUKE

Medicinska sestra, nutricionist, elektrotehničar, soboslikar, gimnazijalac… Toliko zanimanja, toliko srednjih škola, a odabrat se može samo jedna.

Još je par mjeseci do kraja školske godine što znači da učenici završnih razreda sve intenzivnije razmišljaju o izboru srednje škole, odnosno zanimanja, te da o toj temi imaju niz pitanja i nedoumica.

Kako  bismo učenicima barem malo olakšali odabir srednje škole, u utorak, 28. travnja 2015. godine osmaše naše škole posjetila je psihologinja Centra za informiranje i savjetovanje o karijeri, Ivona Poljak. Psihologinja je s učenicima razgovarala o značenju i važnosti zanimanja i rada u čovjekovu životu, a time i odluke o izboru zanimanja. Također, upoznala ih je sa svim srednjim školama na području Koprivničko-križevačke županije usput im pojasnivši i neka do tada im nepoznata zanimanja.

Budući da neki učenici još nisu odlučili koju bi srednju školu htjeli upisati, učenici su se osvrnuli  na sve važne elemente o kojima se treba razmišljati prilikom izbora zanimanja, a kroz kratak upitnik mogli su otkriti koje područje i aktivnosti ih najviše zanimaju te vještine, znanja i sposobnosti  koje imaju ili bi ih željeli steći.

Za više informacija posjetite stranicu Centra za informiranje i savjetovanje o karijeri http://www.cisok.hr/default.aspx .

Matea Sodar, pedagoginja

objavio: Kristina Furkes   datum: 30. 4. 2015.