Planinarski izlet na Sljeme

U subotu, 9. svibnja desetero učenika 5. i 6. razreda naše škole se uputilo na najviši vrh Parka prirode Medvednice, na Sljeme.

Iz Koprivničkog Ivanca smo krenuli u 8:00 sati, a putem su nam se pridružili  vodič Hrvatskog planinarskog društva „Bilo“ Koprivnica i učenici OŠ Sokolovac. Većini učenika je ovo bio prvi planinarski izlet i nisu znali što ih očekuje. Kroz glave su im prolazile različite misli, strepnje i uzbuđenja, ali uz puno dobre volje bili su spremni za osvajanje Sljemena. Autobusom smo stigli do mjesta Kašine, a onda je slijedilo pješačenje. Ubrzo je krenuo uspon. Nakon pet minuta hoda neki su već zaključili da ih noge jako bole, a kad su čuli da slijedi još barem sat vremena uspona,  na licima se vidjelo obeshrabrenje. No, uz stanke, dobro društvo i puno šale stigli smo do  planinarskog doma „Lipa-Rog“ . Tu smo se okrijepili i uživali u predivnom pogledu sa vidikovca.

Spuštanje nam je pokazalo da je uspon bio lakši dio puta. Učenička mladost je nadvladala učitelje te smo uz puno nasmiješenih lica došli u svima drag McDonald's na Slavonskoj aveniji u Zagrebu. Radnici su bili zasuti našim narudžbama i prohtjevima. Glavni osjećaj veselja i mladosti im je dala igraonica za malu djecu.

Povratak je bio energičniji, veseliji i puno glasniji od dolaska, kao da je svježi planinski zrak svima dao više energije. Sklopljena su nova prijateljstva što je pokazalo da je odlazak na Sljeme i uz ekipu iz OŠ Sokolovac bio pun pogodak.

Na kraju su nas učenici pitali: Možemo li ovako svaki vikend? :)

Indira Patljak, prof. geografije

objavio: Kristina Furkes   datum: 12. 5. 2015.