Naši međunarodni uspjesi

I ove školske godine, učenici naše škole ostvarili su lijepe uspjehe i na Međunarodnom likovno-literarnom natječaju. Natječaj je to koji organizira Hrvatska kulturna zajednica iz Švicarske, a kojemu se i učenici i nastavnici svake godine rado odazivaju.

Ove godine za Osnovnu školu Koprivnički Ivanec natječaj je bio nešto posebniji, budući da smo od organizatora dobili čast da budemo kreatori teme za natječaj.

Natječaj je održan s temom Zavičajna ostavština, prema riječima organizatora imao je iznimno velik odaziv i nije bilo lako odlučiti koga smjestiti na pobjedničke tronove, iako svaki je učenik u svojoj originalnosti i kreativnosti pobjednik na jedinstven način.

Nekolicina naših učenika: Nela Jančevec, Dorotea Sitar, Dora Koščak, Sara Švegović i Lana Bermanec, ostvarili su iznimne uspjehe plasirajući se na neko od prva tri mjesta u kategoriji literarnih ili pak likovnih radova. Učenici su u pratnji svojih mentora i ravnateljice prisustvovali svečanoj dodjeli priznanja u Hrvatskoj kući "Materina priča", 9. svibnja ove godine, a osim što su primili priznanja i zahvale, imali su čast i animirati samu svečanost svojim krasnoslovima.

Vjerujemo da će se višegodišnja, lijepa i uspješna suradnja Osnovne škole Koprivnički Ivanec i Hrvatske kulturne zajednice iz Švicarske nastaviti njegovati i ubuduće.

Renata Glavica, dipl.uč. mentor HJ

objavio: Renata Glavica   datum: 21. 5. 2015.