Put po ZLATNOM OTOKU

Petaši i šestaši naše škole, njih 34, u pratnji razrednika i učiteljice engleskog jezika, 22. i 23. 5. istraživali su Zlatni otok, otok Krk, u sklopu dvodnevne terenske nastave.

Dvodnevna terenska nastava bila je prepuna dinamike, dobrih emocija i razvijanja suradničkih i prijateljskih odnosa. Iako nas vremenski uvjeti nisu poslužili, nas to nimalo nije obeshrabrilo. Po dolasku na otok iz mjestašca Punata, brodicom smo otplovili do otočića Košljuna gdje nas je sa samim otočićem i franjevačkim samostanom upoznao jedan od ljubaznih domaćina otaca franjevaca.

Iako malko oprani kišnim kapljicama, nestrpljivo smo krenuli put gradića Baške gdje smo bili smješteni u hotelu Chorintija. Poslijepodne smo proveli rekreirajući se na bazenima, a nakon večere uslijedili su edukativno zabavni trenuci uz grupne radionice slganja puzzle mozaike i igre pictionary. Dan je tako završio i uslijedio je zasluženi počinak.

Drugoga dana svoju smo avanturu nakon odjave iz hotela nastavili posjetom nalazištu rodnog lista Hrvata, najstarijeg spomenika hrvatske pismenosti, Baščanske ploče. Tu smo nakon zanimljive interakcije s vodičicom, popunili nastavne listiće i odigrali kviz.

Uslijedio je put u središte Krčke biskupije, grad Krk. Tamo smo vidjeli katedralu, sunčani sat i zabavljali se šetnjom po rivi. Uslijedio je ručak i povratak kućama. Svim učenicima i učiteljima ovo su bila dva vrlo zanimljiva, igrom, zabavom, ali i novim obrazovnim sadržajima ispunjena i provedena dana.

Renata Glavica, dipl.uč. mentor HJ

objavio: Renata Glavica   datum: 24. 5. 2015.