Završni OTISAK SRCA

Ćirilov i Metodov stol 21. stoljeća, projekt je koji smo provodili ove školske godine u 6. i 7. razredu, a koji je kao volonterska inicijativa prepoznat u Nacionalnoj zakladi za razvoj civilnoga društva, te kao takav nagrađen s 10. 000 kuna. No, osim novčane nagrade, donatori su nas nagradili i lijepim edukativnim putovanjem.

19. lipnja ove godine po završetku našega projekta, razredna rukovodstva, i nekolicina učenika zaslužnih za nešto veći doprinos prilikom realizacije projekta Ćirilov i Metodov stol 21. stoljeća, bili su na edukativnom putovanju u Zadru. Ovo edukativno putovanje organizirala je za nas Nacionalna zaklada za razvoj civilnoga društva, dok su se donatori iz naše lokalne zajednice i roditelji učenika pobrinuli da ipak osjetimo čari Zadra kroz dva dana.

Po dolasku u Zadar imali smo kratko upoznavanje u Impact centru za međusektorsku suradnju, gdje smo s učenicima još četiriju škola, ove godine nagrađenih Otiskom srca, sudjelovali u likovnoj radionici na kojoj smo priređivali svoje viđenje sprječavanja širenja mržnje na Internetu. Nakon radionice uslijedio je ručak, a potom i zanimljiv razgled grada Zadra. Poslijepodne smo se smjestili u Omladinski hostel, uživali u kupanju i druženju na prekrasnoj plaži u Boriku te večernjim druženjem završili dan.

Drugi dan, u subotu, nakon doručka su  oni najhrabriji proveli malo vremena kupajući se, a na ručak smo svratili u Nin. Jedna od prekrasno autohtono uređenih konoba bila je naše odredište. Zavirili smo i u najmanju katedralu na svijetu, a za rastanak poželjeli želju uhvativši veeeeliki palac Grgura Ninskog.

Ovo je bilo izuzetno zanimljivo i korisno iskustvo, našim učenicima svakako dodatna motivacija da i dalje razvijaju svoje sposobnosti i talente kroz aktivnosti različitih, prije svega kreativnih i inovativnih projekata.

Renata Glavica, dipl.uč. mentor

objavio: Renata Glavica   datum: 21. 6. 2015.