ISTARSKI MOZAIK, tako glasi priča četvrtih razreda Osnovne škole Koprivnički Ivanec

Mozaik je slagalica sastavljena od puno detalja koji, kad su zajedno, čine jednu cjelinu. Ovo je naš mozaik.

Ujutro 19.6.2015. rano smo se probudili i krenuli put Istre, Medulina te hotela "Hilde" u kojima smo proveli tri prekrasna dana.

Cijeli ovaj izlet ne bi bio ni približno tako zanimljiv da nam se nije pridružio turistički vodič Boris sa kojim nas veže nezaboravno prijateljstvo.

Dakle, torbe, u torbama sendviči, sokovi…. bez kojih je putovanje nezamislivo. Usputna stajališta, krajolici, zabava i igre u autobusu. Nakon što smo stigli na odredište bili smo odmah spremni za kupanje. Dan je bio sunčan, a voda slana, osvježavajuća. Navečer nakon večere šetnja, sladoled, probrana garderoba, parfemi, frizure. Jer… moramo biti zgodni.

Kruna večeri bila je proslava Mateovog rođendana na rivi u slastičarnici. Sve nas je počastio sladoledom.

Drugi dan doručak, kupanje, Brijuni, Koko, Safari park, vožnja brodom. Navečer  naravno kupnja suvenira i sjećanje. Brzo je stigao i treći dan. Pakiranje, još malo kupanja, Pula, Akvarij…Mc Donald's u Karlovcu. Sve smo pojeli i skoro sve potrošili. Pjesmom smo nastavili put prema našim kućama gdje su nas dočekali naši najmiliji.

Ljubica Gaži, učiteljica

objavio: Kristina Furkes   datum: 29. 6. 2015.