Četiri nezaboravna dana u Trogiru

Učenici 7. razreda na višednevnoj ekskurziji posjetili su primorsku Hrvatsku. Odredište maturalca bilo je Trogir, točnije otočić Čiovo kraj Trogira.

Na putu u Trogir posjetili smo Knin i Kninsku tvrđavu te upoznali dio povijesti Zvonimirovog grada.

Stigli smo u hotel, smjestili se i odmah krenuli na plažu koja je doslovce bila preko ceste. Uslijedilo je uživanje u moru i suncu!

Poslije kupanja, večera u hotelskom resoranu, gdje je hrana bila raznolika i vrlo, vrlo ukusna.

Idućeg dana vremenske prilike prisilile su nas da ostanemo u hotelskim sobama, no to je bila prilika za ugodno druženje. Poslijepodne se već razvedrilo i opet smo bili na plaži, a navečer smo upoznali Trogir u pratnji turističkog vodiča.

Treći dan bio je vrlo ispunjen. Rano ujutro krenuli smo put Imotskog, gdje smo savladali puno stepenica da bismo upoznali Crveno i Modro jezero te sam grad Imotski, rodno mjesto Tina Ujevića. Uživali smo u prirodi i gastronomiji Radmanovih mlinica te se kanjonom rijeke Cetine spustili do grada Omiša, gdje nas, srećom, nisu napali gusari, nego smo poslijepodne proveli u kupanju i uživanju na pješčanoj plaži.

Brzo je stigao i posljednji dan, pakiranje torbi i posjet Memorijalnom centru Nikola Tesla gdje smo saznali mnogo o životu i radu velikog genijalca. Napunili smo baterije na futurističkom igralištu i nastavili put doma.

Kući smo se vratili sretni i veseli, a što je najvažnije, s nezaboravnim uspomenama na maturalac!

Priloženi dokumenti:
P6231392.JPG (1.08 MB)

objavio: Branka Stančin- Levanček   datum: 7. 7. 2015.