NASTAVA U ZAGREBU

Dana 2.10.2015. godine učenici 4. razredi iz Koprivničkog Ivanca i Kunovca nastavu su proveli u Zagrebu, glavnom gradu Republike Hrvatske.

Svi smo sa iščekivanjem čekali autobus ispred naših škola. Kad nas je bus sve pokupio, zajedno s našim učiteljicama, krenuli smo prema Zagrebu. Prvo stajalište nam je bila Zračna luka. Vidjeli smo kako carinici pregledavaju kofere, kako koferi idu po traci. Najveći doživljaj u luci nam je bio to što smo vidjeli punoo aviona. Pozdravili smo se s tetom koja nas je vodila po Zračnoj luci i krenuli dalje svojim putem.

Sljedeće što smo vidjeli je naša Katedrala uznesenja Blažene Djevice Marije i svetih Ladislava i Stjepana. Kada smo ušli u katedralu, zasvirao je zvuk prekrasnih orgulja. Nakratko smo pregledali katedralu. U katedrali, iza glavnog oltara je grob Blaženog Alojzija Stepinca. Išli smo okolo groba.

Sljedeće kamo smo išli je zagrebačka tržnica Dolac. Na Dolcu se mogu vidjeti Šestinski kišobrani. Malo kasnije provozali smo se ZET uspinjačom. Nekima je bio prvi, a nekima drugi put da su se vozili. Kada smo se iskrcali van iz uspinjače, krenuli smo na Kamenita vrata. Na Kamenitim vratima pomolili smo se i poklonili pa krenuli dalje. Nakon kratkog hoda, našli smo se pred Crkvom svetog Marka. Oduševio nas je krov Crkve. Vidjeli smo Sabor i Vladu izvana. Vidjeli smo i Crkvu svete Katarine. Poslije Crkve svete Katarine otišli smo na ručak u Mc' Donalds. Fino smo se najeli.

Punih trbuha krenuli smo u Muzej iluzija. U Muzeju smo vidjeli Einstaina koji je pogledom pratio svaki naš korak. U Muzeju je bilo puno zanimljivih prostorija koje stvaraju iluzije i maštovite igračke. Nakon Muzeja prošetali smo do najbolje slastičarnice u gradu. Slastičarnice Vincek. U Vinceku smo si mogli kupiti sladoled. Oblizavali smo se kako je bio sladak i fin.

Otišli smo do Trga bana Josipa Jelačića i vidjeli čovjeka i ženu kako rade velike balone od sapunice. Otišli smo pogledati kako to rade. Pa smo i mi imali priliku raditi velike balone. Pitali smo kakva je to sapunica i špaga kojom to rade. Odgovorili su nam da je to posebna špaga i sapunica za takve balone.

U zahvalu učiteljice su rekle da svaki stavi po jednu kunu. Nakon balona, otišli smo u suvenirnicu kupiti mali suvenirčić. Kupili smo suvenire pa krenuli do autobusa. Dok smo čekali autobus da dođe, turisti iz Koreje su pitali za sliku s nama. Poslikali smo se s njima i krenuli prema autobusu. Zatim smo puni doživljaja krenuli kući.

TEA SALAJEC, 4. razred PŠ Koprivnički Ivanec

objavio: Kristina Furkes   datum: 6. 10. 2015.