Tko je ubio Pašteticu?

U utorak, 27. listopada 2015. godine, učenici sedmog i osmog razreda Osnovne škole Koprivnički Ivanec posjetili su Domoljub u Koprivnici.

Gledali su predstavu Tko je ubio Pašteticu? napravljenu prema knjizi istog naziva koja je jedna od lektirnih djela osmog razreda.

Predstavu su išli gledati u svrhu zabave i osvrta na lektiru. Većina učenika je rekla da im se predstava svidjela i da bi je preporučili ostalim vršnjacima. U nastavku donosimo nekoliko učeničkih osvrta na odgledanu predstavu.

Lana Bermanec, 8.r.

Predstava Tko je ubio Pašteticu? mi se jako svidjela. Bila je zabavna, smiješna i prikladna za tinejdžere. Glumci su bili jako dobri, ali nije mi se svidjelo to što je sve muške likove glumio jedan glumac. Predstava je bila dosta drugačija od knjige. Predstava se događa u sadašnjosti i prilagođena je modernom vremenu. Također ona ima drugačiji kraj od knjige i drugačiji nastanak Paštetice. Svidjeli su mi se prijelazi iz sadašnjosti u prošlost. Glazba u predstavi je bila uzbudljiva, zabavna i vrlo slična glazbi koju i sama slušam u slobodno vrijeme i to mi se jako svidjelo. Najdraži dio bila mi je usporena scena s gostom na radijskoj emisiji. Bila je jako smiješna i dobro odglumljena. Predstava je stvarno bila odlična i preporučila bih je tinejdžerima. Također bih preporučila knjigu prema kojoj je predstava napravljena jer je po mojem mišljenju knjiga bolja.

Lana Bermanec, 8.r.

Predstava mi se jako svidjela zbog dobre glume, glumaca koji su predstavu učinili realističnijom i življom, te ponajviše zanimljivom za naš uzrast. Stil kojim je predstava izvedena bio je vrlo moderniziran i većina nas se moglo na neki način pronaći u predstavi. Predstava mi je bila zanimljivija od knjige zbog tog scenskog prikaza. Slow motion me oduševio, izgledalo je kao da gledam usporene snimke nekog filma. Također su mi se dojmile i pjesme koje su glumci veselo i živahno izvodili na pozornici.

Ines Marinković, 8.r.

Predstava mi se svidjela i bila je zanimljiva,iako je knjiga meni osobno bila bolja. Isto tako sviđalo mi se što je predstava bila modernizirana. Glumci su bili jako dobri, uživjeli su se u svoje likove i dobro pokazivali osjećaje. Bilo je dobro što su plesali jer je bilo zabavno i bilo je zanimljivo gledati dio „slowmotion“. Jedino mi se u predstavi nije sviđalo što je jedna osoba glumila više likova. Uočila sam mnogo razlika između predstave i knjige, na primjer, u romanu je Žac tehničar koji ima oko 20 godina, a u predstavi petnaestogodišnji mladić, pa je u romanu Lucijan nakon solo emisije nastavio voditi emisiju s curama, a u predstavi nije, te u predstavi dolazi novi direktor i prijedlog emisije Mrkvica, dok je u romanu ukinuta Paštetica jer su djevojke prestare.

Mia Biškup, 8.r.

Predstava „Tko je ubio Pšteticu?“ mi je bila lijepo osmišljena i vrlo poučna. Glumci su na sceni bili opušteni i cijelu radnju su jako dobro prenijeli na publiku.Sviđa mi se što su neki dijelovi iz knjige više modernizirani u predstavi i prilagođeni našim godinama pa smo se mogli poistovjetiti s radnjom.

Barbara Jančevec, 8.r.

objavio: Renata Glavica   datum: 31. 10. 2015.