100. dan škole

100. dan nastave obilježili su i učenici viših razreda.

STABLO 100 HRVATSKIH KNJIŽEVNIKA

Drugu godinu zaredom i ove je godine obilježen 100. dan škole. S radošću i željom za novim iskustvima u ovaj su se projekt, čiji je idejni začetnik Udruga učitelja razredne nastave „Zvono“, ove godine uključili i učenici OŠ Koprivnički Ivanec.

Unutar područja književnosti Hrvatskoga jezika učenici su dobili zadatak istražiti, pronaći i prirediti DRVO KNJIŽEVNOSTI  - 100 hrvatskih književnika.

Učenici 6., 7. i 8.r. uz pomoć učiteljice Renate Glavice i učitelja likovne kulture Josipa Kovačića, marljivo su radili na kreiranju ovog zanimljivog stabla, gotovo deset dana. Uspjeh je dakako polučen u tjednu kada su i obilježili 100. dan škole (četvrtak, 11.2.2016.).

Učenici su tijekom provedbe ovoga zadatka pokazali iznimnu zainteresiranost za hrvatsku književnost, pronašli fotografije i potpise sto hrvatskih književnika.

Ovo stablo planiramo oblikovati u trajni oblik pomoćnog nastavnog sredstva korisnog za nastavu i u razrednoj i predmetnoj nastavi.

Učiteljica: Renata Glavica, dipl.uč. mentor HJ

100. DAN NASTAVE U TJEDNU LJUBAVI

Učenici 8. razreda obilježili su 100. dan nastave i Valentinovo na satu engleskog jezika i satu razredne zajednice. Tema koju smo odabrali bila je vezana uz pozitivne osjećaje koje vežemo uz Valentinovo. Tako smo odlučili pronaći 100 pridjeva s pozitivnim značenjem. Svi su se učenici aktivno uključili u izradu ove liste te je popis uskoro brojio i više od traženih 100 riječi. Nakon toga izrezali smo 100 srca iz crvenog kolaža, napisali riječi na listiće bijelog papira te ih zalijepili na srca. Srca smo zatim stavili na pano, te pomoću malih srca oblikovali jedno veliko srce pridjeva s pozitivnim značenjem. Učenici su se u ovu aktivnost vrlo rado uključili.

Učiteljica engleskog jezika, Branka Stančin Levanček

VJEŽBOM ZA 100. DAN ŠKOLE

U tjednu od ponedjeljka (8.2.2016.) do petka (12.2.2016.) učenici 5. – 8. razreda obilježili su 100. dan škole i uz nastavu tjelesne i zdravstvene kulture. Zadatak svih učenika bio je da u tome tjednu kroz 2 sata nastave iz tog predmeta izvedu 100 „trbušnjaka“ i 100 „leđnjaka“. Dakle, na svakom satu izvodili su po 50 podizanja iz ležanja u sjed i 50 dinamičkih zaklona. Nakon izvođenja ovih vježbi za središnji dio tijela, učenici su istegnuli mišiće koji su pojačano radili kod izvođenja ovih vježbi.

Učitelj Tjelesne i zdravstvene kulture, Igor Sedlanić, prof.

100 OPERATIVNIH SUSTAVA

Informatička grupa učenika sedmog i osmog razred Osnovne škole Koprivnički Ivanec, u Kunovcu je obilježila 100. dan škole 12. veljače 2016. Godine. Tijekom siječnja i veljače učenici Sara Švegović, Dunja Galinec, Umejr Saletović, Petar Lončar, Petar Štajminger, Mia Biškup, Barbara Jančevec i Ana Grubešić, uz pomoć svoje učiteljice informatike sakupljali su logotipove i imena 100 operativnih sustava. Od sakupljenih materijala napravljena je Prezi prezentacija koju možete pogledati na sljedećem linku: https://prezi.com/x3lmwyrv6ihh/100-operativnih-sustava/

Učiteljica Adela Jadan svoje je učenike iznenadila čestitkama za 100. dan škole, a učenike informatičke grupe i sa 100 bombona te naljepnicama „Ja sam 100 dana pametniji/pametnija“.

Učiteljica informatike, Adela Jadan

RAZGLEDNICA ZA 100. DAN ŠKOLE

Prilikom obilježavanja 100. dana nastave, iznenadila nas je i obradovala razglednica Osnovne škole Voltino iz Zagreba. Naime, učenici te škole osmislili su poseban pečat baš za ovu priliku te su na adrese 100 škola diljem lijepe naše poslali razglednicu s lijepim željama. Među njima našla se i razglednica za našu školu pa im od srca zahvaljujemo.

objavio: Matea Križnjak   datum: 17. 2. 2016.