ČARI KRNDIJE

U subotu 23. travnja 2016. učenici OŠ Koprivnički Ivanec i OŠ Sokolovac su krenuli na planinarski izlet na Krndiju.

Prvo smo stigli do Orahovice i jezera Duzluk. Tu nas je srdačno dočekao gradonačelnik Orahovice koji nam je ukratko predstavio svoj grad. Vodič nam je predložio dvije opcije kako stići do stare utvrde Ružica grada. Mi smo se naravno, odlučili za onu zahtjevniju tako da nam se puls vrlo skoro ubrzao. Učenike je oduševila utvrda i legenda o njenom postanku.  Neki su se potpuno uživili u legendu pa su krenuli u potragu za zatočenom vilom. Pogled sa vidikovca s kojeg se vidi sve do Mađarske oduzimao je dah.

Kad smo se spustili, ručali smo i odmorili se. Neki još uvijek puni energije su odmor potrošili igrajući se na igralištu uz jezero. Nakon toga smo otišli do Petrovog vrha na Krndiji gdje smo krenuli u potragu za fosilima. Saznali smo da se nalazimo na mjestu nekadašnjeg Panonskog mora kojim su plivali i morski psi. Uživali smo u pogledu na Požešku dolinu. Plan nam je malo poremetila kiša, zbog koje smo sljedeći uspon zamijenili posjetom  privatnog zoološkog vrta u Našičkom Markovcu. U njemu ima različitih životinja; puma, majmuna, medvjeda pa čak i tigrova! Neki su hrabriji učenici (i učitelji) imali priliku držati zmije i fotografirati se s njima.

Na putu kući posjetili smo Viroviticu. Tamo su neki učenici pojeli sladoled, neki su ručali, a neki razgledavali grad. Kada smo se vraćali kući, bili smo jako sretni pa smo i zapjevali.

Taj planinarski izlet nitko neće zaboraviti. Jedva čekamo novi!

Indira Patljak, učiteljica

objavio: Kristina Furkes   datum: 5. 5. 2016.