Humanitarno i edukativno = ZABAVNO PUTOVANJE

Krajem prošle školske godine, učenici sedmog i osmog razreda sudjelovali su u humanitarnoj akciji Skupljanjem plastičnih čepova do skupih lijekova, te za prikupljene čepove osvojili nagradu, posjet NP Brijuni. Nagradu su, obogaćenu edukativnim sadržajima, realizirali na izvanučioničkoj nastavi 14.10. učenici osmoga razreda, te nekolicina sedmaša.

Na put smo krenuli rano ujutro i iako je bio dug i pomalo naporan, protekao je u zabavnoj i edukativnoj atmosferi. Panoramski smo razgledali Pulu, ponešto o njoj naučili, a potom stigli u Fažanu gdje smo se okrijepili slasnim ručkom nakon kojega smo brodićem Veli Brijun otplovili na istoimeni, najveći otok kompleksa NP Brijuni.

Uslijedila je panoramska vožnja turističkim vlakićem, tijekom koje smo o Brijunima puno toga naučili i saznali, susretali se s raznovrsnim pripadnicima životinjskoga svijeta, od kojih su najveća atrakcija bile zebre, nojevi, indijska sveta goveda i slonica Lanka u safari parku. Nakon kraće pauze i fotografiranja s Lankom, uslijedila je vožnja uz rezidencijalne vile Bijelu kuću i Jadranku, razgled ostataka rimskih termi, uživanje u susretu s jako starom maslinom koja prkosi vremenu, i posjet muzejskim prostorima ispred čije nas je zgrade dočekao Cadillac iz 1953.g., automobil kojim je predsjednik J. Broz Tito, vozio svoje uvažene goste - državnike mnogobrojnih svjetskih zemalja po Velom Brijunu.

Edukativni dio je završio razgledom obližnje crkvice i kraćom pauzom nakon koje smo se družili i zabavljali s Titovim ljubimcem, papagajem Kokijem koji je bio jako druželjubiv i puno s nama razgovarao.

Druženjem s Kokijem okončali smo posjet Velom Brijunu, i uslijedio je povratak na kopno. Kućama smo stigli kasno navečer, a s ovoga putovanja donijeli još jednu u nizu razglednica naših osnovnoškolskih putovanja.

Renata Glavica, razrednica 8.r.

objavio: Renata Glavica   datum: 15. 10. 2016.