Kesteni, pečeni, vrući

trguje kestenjara.
Dimi se uvijek i buči
"Kesteni pečeni vrući!""

Ponekad i učitelji postaju djeca, vraćajući se bar na trenutak u dane svojega školovanja. Bilo je tako i jučer u OŠ Koprivnički Ivanec. Učitelji i učiteljice predmetne nastave su uz pomoć roditelja i učenika, priredili ugodno druženje uz zabavnu kestenijadu.

Lijepo, sunčano poslijepodne, baš kao naručeno od nebeskog meteorologa započelo je druženjem oko 17h. Učenici su uz pomoć svojih roditelja osigurali drva za potpalu i donijeli slasne jesenske plodove, učiteljice su ih pripremile za pečenje i druženje je počelo.

Nekoliko tata, uvijek spremnih na pomoć, prihvatilo se PONJGVI (tako se u našem kraju zovu zanimljive alatke za pečenje kestena) i baš na uglu našega školskoga dvorišta, ne u trošnoj i staroj već našoj lijepoj i uređenoj sjenici poduzetno je, uz puno smijeha i dobrih vibracija počela djelovati kestenjara.

Učenici i učitelji predmetne nastave su pečene kestene raznosili međusobno jedni drugima, poslužujući na prigodnim pladnjevima i tako u zanimljivim razgovorima dočekali smiraj dana. Što je kestena bilo manje, atmosfera je bila mirnija, vatrica se lagano smirivala i dan smo završili odlaskom svojim domovima.

Ovakva su druženja dokaz da je s vremena na vrijeme potrebno oplemeniti i međusobnu učiteljsku i učeničku, a i suradnju s roditeljima. Vjerujemo da ćemo to, uz neku drugu prigodu i ponoviti.

Renata Glavica, učiteljica HJ

objavio: Renata Glavica   datum: 25. 10. 2016.