Bal... Baltazar!

17. studenog 2016. učenici 1.-4. razreda iz škole u Kunovcu sa svojim su razrednim učiteljicama nastavu su održali izvan školskih prostorija, i to u gradu Koprivnici.

Autobusom smo iz škole krenuli prema Koprivnici. Prvo stajalište nam je bila prehrambena industrija Podravka. Ljubazna gospođa Ana ispričala nam je sve o povijesti industrije, kao i novije podatke te kako industrija posluje, čime se sve danas bavi, koliko proizvoda proizvode i gdje su sve ti proizvodi rasprostranjeni. Iz Podravke učenici su izašli vrlo sretni jer su ih neočekivano nagradili i nekim industrijskim proizvodima.

U samom centru grada Koprivnice, učenici su se kratko odmorili i okrijepili. Razgledali su sve važne ustanove upravnog, političkog i gospodarskog središta Koprivničko-križevačke županije, zgradu županije i zgradu gradskog poglavarstva.

Posjetili su Gradsku knjižnicu i čitaonicu Fran Galović (u sklopu Mjeseca knjige), u kojoj su im je knjižničarke pokazivale različite vrste enciklopedija, a nakon toga je slijedio i kratki kviz u kojem su učenici pokazali zavidno znanje.

Izvanučionička nastava nastavila se šetnjom uz razgled važnih ustanova središta naše županije; galerije, kina, pošte, doma zdravlja, bolnice, gimnazije, Doma za starije i nemoćne osobe, policije, gradskog parka i naposlijetku-kazališta.

Uz kazališnu predstavu Baltazar-put oko svijeta nasmijali smo se do suza. Glumci su bili odlični i predstavom su nam ponovili kako je važno pomoći nekome u nevolji.

Nakon ugodno provedenog dana, vratili smo se svojim domovima.

objavio: Ivana Capek   datum: 18. 11. 2016.

« Ožujak 2024 »