OTVORILI SMO VRATA ŠKOLE PROJEKTU MARIJINIH OBROKA

29.11.2016. godine u Društvenom domu u Koprivničkom Ivancu održan je roditeljski sastanak na kojem smo roditelje upoznali s detaljima uključivanja Škole projektu "Marijini obroci".

Međunarodni projekt Mary´s Meals u najsiromašnijim zemljama svijeta u školama osigurava svakodnevni topli obrok za djecu.

Marijini obroci trenutno hrane više od milijun djece. Mnoga od te djece nisu mogla ići u školu jer su morala tražiti posao ili naći neki drugi način da se prehrane. Topli obrok za njih znači život, ali i, nadamo se, bolju budućnost.

Samo je 120,00 kn dovoljno da jedno dijete ne bude gladno cijele školske godine. Naš je zadatak pomoći im u tome što nikako ne znači da svaki od roditelja / učenika mora izdvojiti 120,00 kn. Ne.

Naš primarni cilj je kod naših učenika razviti svijest o potpuno drugačijem životu njihovih vršnjaka na nekim drugim kontinentima kao i razvoj pozitivnih ishoda osjećaja empatije za iste.

Ako nahranimo i jedno dijete, mnogo smo učinili.

Hvala roditeljima koji su se odazvali roditeljskom sastanku, ali i onima koji nisu, a podrška su nam.

Sastanku je nazočila i gđa Ivana Pudić, koordinatorica Marijinih obroka u RH kojoj zahvaljujemo na dolasku. Roditeljski sastanak je započeo prikazivajem filma "Child 31".

Roditelje smo podsjetili i na vrijednost njihove djece, na to da uvijek nađu vrijeme da im, prije svega, budu roditelji. Djeca ih neizmjerno trebaju koliko god da možda to uvijek ne pokazuju.

U završnoj rečenici ravnateljica Kristina Furkes je zahvalila mami Ivani Čoklica koja je i pokrenula ovu priču Marijinih obroka u našoj školi.

Hvala Općini Koprivnički Ivanec na ustupljenom prostoru i razglasu.

objavio: Kristina Furkes   datum: 30. 11. 2016.