NISMO VIDJELI DUHA

Učenici četvrtih razreda Osnovne škole Koprivnički Ivanec uputili su se na svoju završnu školsku ekskurziju 20. lipnja 2017.

Potaknuti knjigom „Duh u močvari“ Ante Gardaša krenuli smo putem Kopačkog rita.

Na putu nam je bilo jako zabavno i zanimljivo jer nam je naš vodič pričao mnoge zanimljive priče, a i jedva smo čekali da dođemo na svoju prvu postaju – Državnu ergela lipicanaca odnosno pastuharnu u Đakovu. Tamo smo vidjeli mnoge konje i naučili puno o njima. Šetali smo Đakovom i divili se katedrali te smo tamo i jeli u obližnjem restoranu.

Put smo nastavili prema Osijeku gdje smo vidjeli njihovu katedralu i poznatu Tvrđu, a vozili smo se na splavi s jedne obale rijeke Drave na drugu. Posjetili smo izložbu Vodeni svijet gdje nam je gospodin, koji je obišao čitav svijet u potrazi za raznoraznim vodenim biljkama i životinjama, otkrio kojekakve zanimljivosti.

Već smo tog prvog dana bili jako umorni i jedva smo dočekali odlazak u OPG Didin konak koji se nalazi u mjestu Kopačevo kraj Kopačkog rita. Bilo nam je divno. Ukusno smo jeli, a kasnije se i družili u lijepom ambijentu.

Nakon doručka smo drugog dana krenuli istraživati Kopački rit. Prvo smo se vozili vlakićem, a zatim i brodićem sa kojeg smo vidjeli sve one životinje o kojima smo i čitali u gore navedenoj knjizi; kormorane, sive čaplje, kornjače…

Puni dojmova otišli smo na OPG Orlov put i jeli ukusnu domaću hranu i poigrali se s domaćim životinjama.

Vraćajući se kućama stali smo u Našičkom Markovcu u ZOO Bizik gdje smo vidjeli mnoge egzotične životinje, a imali smo i priliku držati zmije što nam je bilo svakako najuzbudljivije. Na kraju posjeta, naša prijateljica Lucija je osvojila i malog zeca kojeg je mogla odnijeti kući.

U Našicama smo za kraj posjetili dvorac Pejačević u kojem smo mogli vidjeti kako su to ljudi živjeli nekad.

Ovaj će nam put zasigurno zauvijek ostati u sjećanju jer nam je bilo veoma uzbudljivo i zanimljivo.

Sve ono što smo vidjeli možete pogledati u galeriji slika.

objavio: Ivana Capek   datum: 29. 6. 2017.