Maturalno ljetovanje sedmog razreda OŠ Koprivnički Ivanec

Učenici sedmog razreda zajedno s četvero učenika šestog razreda proveli su nezaboravno maturalno ljetovanje u trajanju 8 dana. Put se realizirao u periodu od 10.7. do 17.7.2017. u gradu Pagu na otoku Pagu. Organizator ovog putovanja bila je Zajednica športskih udruga grada Križevaca. Zajedno s učenicima OŠ Kalnik smješteni smo bili u Križevačkom odmaralištu za čije osoblje, smještaj i prehranu imamo samo riječi pohvale.

Tijekom 8 dana učenici su usavršavali znanje plivanja i ronjenja uživajući na glavnoj gradskoj plaži u gradu Pagu. Uz kupanje i sunčanje učenici su u jutarnjem terminu usavršavali znanja iz futsala, zajedno s učenicima OŠ Kalnik. Dnevne aktivnosti su se provodile na plaži i nogometnom terenu s umjetnom travom, dok za večernje aktivnosti su bili zaduženi voditelji Davor Holenda, učitelj likovne kulture, razrednik sedmog razreda OŠ Kalnik i Igor Sedlanić, učitelj tjelesne i zdravstvene kulture OŠ Kalnik i OŠ Koprivnički Ivanec, razrednik sedmog razreda OŠ Koprivnički Ivanec. Uz večernje razgledavanje grada Paga, upoznavanje kulturne baštine i običaja ovog grada, učenike je dojmila Paška narodna nošnja, Paška čipka i građevine starog grada Paga iz 15. stoljeća. Uz turnir u stolnim tenisu, natjecanje u „najluđim frizurama“ slobodno vrijeme su nam upotpunile i razne društvene igre.

Učenici su 14.07.2017. posjetili grad Zadar, sjedište Zadarske županije. Razgledavali smo stari dio grada smješten na poluotoku, te turističke i kulturne znamenitosti. Uz katedralu Sv. Stošije, crkvu Sv. Donata, vidjeli smo i ostatke starog grada Zadra. Prošetali smo rivom do  „Morskih orgulja“, „Pozdrava Suncu“, te najpoznatijom Zadarskom ulicom „kalelargom“ do gradskih zidina.

Učenici su u odmaralištu brinuli za urednost svojih soba i redovito ih čistili, a voditelji su svaki dan provjeravali koliko su oni uspješni u tome. Posljednju večer proglašena je najurednija soba, najneurednija soba, pobjednici u „najluđim frizurama“ i pobjednik u stolnom tenisu. Nakon proglašenja posjetili smo zabavni park, gdje su učenici uživali na trampolinima, autićima i ostalim zabavnim igrama.

Vjerujem da će se učenici složiti kako je ovo bilo prekrasno putovanje koje će im ostati u lijepom sjećanju.

Razrednik sedmog razreda:

Igor Sedlanić, prof.

objavio: Kristina Furkes   datum: 26. 7. 2017.