Učenje izvan školskih klupa

DIJAMANTNA SUZA NASMIJALA NAS – do suza

Učenje izvan škole i školskih klupa uvijek predstavlja izazov i veselje. Tako su učenici nižih razreda OŠ Kunovec  iskoristili dan 10. studenog 2017. za posjet gradu Koprivnici.

Prvašići su posjetili Knjižnicu i čitaonicu „Fran Galović“  gdje im je knjižničarka na vrlo zanimljiv način približila knjigu i pokazala kako boravak u prostorima knjižnice može biti vrlo zanimljiv. Oni su joj se zahvalili poklonivši straničnike koje su izradili na satu Likovne kulture.

Učenici drugog, trećeg i četvrtog razreda prošetali su centrom Koprivnice te ponovili sadržaje iz Prirode i društva.

Raspjevani lutkari iz Požege potakli su učenike na veselo praćenje lutkarske predstave “U potrazi za dijamantnom suzom”, vesele slavonske kung fu komedije u dvorani Domoljub. Priča govori o Slavoncu Slavenu čiji se prijatelj Janko teško razboli. Slaven mu želi pomoći na sve načine pa posluša savjet Babe Jage i pođe u zemlje daleke Azije kako bi pronašao dijamantnu suzu koja ispunjava sve želje. Na putu do opasnog zmaja Hiroshakija vodi ga mudri Sensei Čing Čang Čong s kim prolazi kroz opasne prepreke koje im sprema sensejev učenik Čang Čong Čing.

To je jedna klasična priča o prijateljstvu i avanturama, a izmamila je osmijeh na lica svih učenika.

Martina Barulek, učiteljica

objavio: Matea Križnjak   datum: 10. 11. 2017.