"ZDRAV ZA 5"

Prvi dan mjeseca prosinca osmašima je donio izuzetno zanimljivo predavanje.

Naime, djelatnici Policijske uprave Koprivničko-križevačke zajedno sa djelatnicom Gradskog društva Crvenog križa Koprivnica približili su djeci projekt "Zdrav za 5".

Osobna karta projekta:

Svrha projekta:

- prevencija ovisnosti te promocija pro-socijalnog, preventivnog i zaštitnog djelovanja uz razvijanje socio-emocionalnih vještina kod djece i mladeži

- podizanje razine svijesti o vlastitoj ulozi u očuvanju životne, školske i radne okoline

- podizanje razine samosvijesti o odgovornosti u očuvanju vlastitog i tuđeg zdravlja i sigurnosti

Nositelji projekta:

- Ministarstvo unutarnjih poslova (Ravnateljstvo policije),

- Ministarstvo zdravlja (Hrvatski zavod za javno zdravstvo: zavodi za javno zdravstvo jedinice područne samouprave) te

- Ministarstvo zaštite okoliša i prirode.

Učenicima je prezentirana 1. podkomponenta projekta koja je vezana uz prevenciju ovisnosti, a tiče se ovisnosti i zlouporabe alkohola.

Učenici su se upoznali s činjenicama o utjecaju alkohola na zdravlje i izgled pojedinca, o njegovom utjecaju na ponašanje itd. Upoznali su se i s procesom policijskog postupanja u takvim slučajevima.

Istraživanja su pokazala da je u njihovoj dobi 85 % učenika u Hrvatskoj izjavilo da je pilo alkohol (87 % dječaci i 84 % djevojčice).

Naši učenici su imali priliku nositi naočale koje stvaraju slične probleme u vidnom polju kada se u krvi nalazi određen postotak alkohola.

Ovakvi preventivni programi zasigurno utječu na podizanje svijesti kod učenika o štetnosti i kažnjivosti te vrste ovisnosti.

objavio: Kristina Furkes   datum: 5. 12. 2017.

« Ožujak 2024 »