Advent -Pripravite put Gospodinu

I ove godine vrijeme Adventa (lat. adventus – dolazak) je u našoj školi dočekano s oduševljenjem malih i velikih. To je vrijeme radosti i topline koju se trudimo svakodnevno darivati jedni dugima.

Aktivno se  pripremamo za  blagdan Božića.

Radost ovog vremena učenici posebno dočaravaju kroz izradu jednog od najprepoznatljivijih simbola Adventa - adventskog vijenca,sadnju pšenice.

Prvi, četvrti i peti razred posebno oduševljavaju projektom: 20 dana dobrote u koji nas sve radosno uključuju.

Vrata naših učionica krase i čuvaju anđeli koje je izradila Ekološka skupina učenika nižih razreda uz  učiteljicu Martinu.

Na blagdan sv. Barbare  sudjelovali smo na misi u crkvi u Kunovcu. Pomolili se za sve nas kao i mještane čija je zaštitnica.

Sveti Nikola jedan je od najomiljenijih kršćanskih svetaca. Sva djeca radosno iščekuju njegov blagdan. Svetog Nikolu su u školi  dočekali razni crteži njemu u čast, ali i čizmice koje su izradili učenici razredne nastave i ostavili na prozorima razreda. Nikola im je ostavio male slatke darove, ali bez šibe. Učenici razredne nastave su razveselili sv. Nikolu kao i nas odrasle svojim recitacijama, plesom i pjesmom koje su pripremili sa svojim učiteljicama.

Učenici, njihovi roditelji te djelatnici škole uključili su se u Caritasovu humanitarnu akciju „Za 1000 radosti“ za najsiromašnije obitelji u Hrvatskoj. Prikupljeni novac bit će uplaćen na raučun Caritasa i na taj način ćemo i mi uljepšati najporebnijima blagdan Božića.

Još nas očekuju brojne aktivnosti u ovom Adventu,  svi im se radujemo.

Stoga  doista možemo reći: svojim radom živimo: nadu, mir, radost i ljubav Adventa.

Marija Šokec, vjeroučiteljica

objavio: Matea Križnjak   datum: 15. 12. 2017.