Javna tribina "Prepoznaj, spriječi, reci NE nasilju"

Udruga osoba s invaliditetom „Bolje sutra“ grada Koprivnice održala je 03.12.2014. aktivnost projekta Moj izbor je NE nasilju Javnu tribinu: „Prepoznaj, spriječi, reci NE nasilju“.

Tribina je bila namijenjena donositeljima odluka u Koprivničko-križevačkoj županiji- vijećnicima Županijske skupštine Koprivničko-križevačke županije, vijećnicima Gradskog vijeća grada Koprivnice, vijećnicima Općinskog vijeća Općine Koprivnički Ivanec, članovima Povjerenstva za ravnopravnost spolova Koprivničko-križevačke županije te članovima Savjeta mladih Koprivnica.

Cilj Tribine je bio senzibilizacija  donositelja odluka na nasilje kao društveni problem, upoznavanje s aktivnostima lokalne i područne samouprave  vezane uz prevenciju nasilja – nad i među djecom, prepoznavanje mogućih područja suradnje svih dionika u zajednici  na sprečavanju nasilja. Tribina je išla u smjeru razumijevanja problema i razvoja suradničkih odnosa, navodili su se primjeri u zajednici  prevencije nasilja, koje su nam potrebe nezadovoljene ( u području suzbijanja nasilja) i što možemo svi  zajedno učiniti da zadovoljimo te potrebe kako stvari ne bi ostale mrtvo slovo na papiru.

Projekt je odobren od Ministarstva socijalne politike i mladih na  Natječaju za dodjelu bespovratnih sredstava projektima udruga u području prevencije nasilja nad i među djecom i mladima te vršnjačkog nasilja.

Partneri u projektu su Koprivničko-križevačka županija, Grad Koprivnica, Osnovna škola  Koprivnički Ivanec i Centar za socijalnu skrb Koprivnica. Suradnici u projektu su:  Mobilni centar za unapređenje zdravlja, osobnih potencijala i međuljudskih odnosa „SYNERGIA“  „IPA-REGIONALNI KLUB I.P.A. KOPRIVNICA“  i Općina Koprivnički Ivanec.

Tribinu je vodila Željka Koluder-Vlahinja dipl. soc. radnica, članica Mobilnog centra za unapređenje zdravlja, osobnih potencijala i međuljudskih odnosa „SYNERGIA“ .

Marija Mraz,

predsjednica Udruge osoba s invaliditetom "Bolje sutra" Grada Koprivnice

objavio: Kristina Furkes   datum: 8. 12. 2014.