Budi promjena koju želiš vidjeti u obrazovanju (svijetu)

Svatko od nas je drugačiji. Svatko ima svoje bolje i lošije dane, ono što voli, što nas u trenutku razveseli, ali i ono što nas rastuži, ljuti... Da, svatko od nas je drugačiji, u obitelji, među prijateljima, u razredu… Da, svatko od nas je drugačiji, imamo različite sposobnosti i mogućnosti, različita razmišljanja i očekivanja…

U suradnji s Udrugom osoba s invaliditetom „Bolje sutra“ Grada Koprivnice kroz projekt „Želim znati kako imati“ za učitelje naše škole i članove te volontere Udruge, zamolili smo Natašu Dolović, učiteljicu razredne nastave i profesoricu rehabilitatoricu, koja je život posvetila radu s djecom s autizmom i svoje znanje stjecala na edukacijama diljem svijeta, da nam kroz predavanje i radionicu pomogne da budemo korak bliže razumijevanju drugih i drugačijih.

Razgovarali smo o profesionalnim i osobnim izazovima učitelja, učili o radu s djecom s razvojnim teškoćama, o tome kako planirati nastavu da bude motivirajuća za sve učenike te o alatima koji nam u tome mogu pomoći. No, najvažnije, podsjetilo nas se da se od svakoga nešto može naučiti, a ponekad su upravo djeca najbolji učitelji.

objavio: Matea Križnjak   datum: 29. 1. 2019.