„BLAGO DANU KOJI POČNE MIRISIMA KRUHA“

U mnogim zemljama svijeta svake se godine tijekom listopada obilježava Dan zahvalnosti za kruh i plodove zemlje, a 16. listopada obilježava se Svjetski dan hrane.

Dan zahvalnosti je posebno posvećen zahvaljivanju za dar kruha kojeg danas mnogi nemaju, za plodove zemlje koji su tijekom ljeta i jeseni prikupljeni. U našoj školi isticala se jesenska raskoš boja u uređenim učionicama, hodnicima, panoima po vrijednim rukama naših učenika i učitelja.

Obilježavanje ovog posebnog dana bilo je 17. listopada. Započeo je prigodnim, razigranim, uhu i oku ugodnim programom kojeg su pripremile učiteljice razredne nastave i vjeroučiteljica s učenicima.

Našu radost toga dana podjelio je s nama i naš župnik Nikola Bukovčan koji je sve blagoslovio, a učenici i učitelji su mu na kraju zahvalili jednim dugim i toplim pljeskom za sve što čini za nas.

Posebno hvala mamama, bakama i svima koji su ispekli slatke i slane krušne proizvode, izrekla je ravnateljica Kristina Furkes. Svi se ovim putem pridružujemo zahvalama svima koji su doprinijeli da naše druženje nastavimo u veselom tonu i kušanju raznih peciva i slastica.

Koliko je kruh važan u životu svakog čovjeka izrekli su učenici 7. r. u svojim promišljanjima na satu Vjeronauka, neka od nih podjelit ćemo s vama:

„Nemaju sva djeca u svijetu dovoljno kruha, neki ga prose na ulicama. A mi? „

Ana –Marija De Conti

„Napravit ću ga s mamom, sestrom ili bakom s ljubavlju jakom.  Kruh ću izvaditi iz peći i tada nema kraja mojoj sreći“.

Leon Seliščak

„Kad se bude zrno smljelo dat' će lijepo brašno bijelo. A pekarske spretne ruke zamjesit će sve to bez muke“.

Barbara Koren

„Kruh je za mene znak dobrote i darežljivosti drugog“.

Paula Švegović

„Kruh je posebno jelo i nikad ga ne smijemo bacati u smeće. Uvijek ga možemo iskoristiti kao hranu za stoku ili ga sameljemo u prezle“.

Laura Mesar

Svaki dan ga jedemo, za njega se molimo. Puni naš trbuh, a zove se kruh. Kruh moramo dijeliti sa svima, bez obzira koliko ga ima!“

Jana Salajec

Marija Šokec, vjeroučiteljica

objavio: Matea Križnjak   datum: 18. 10. 2019.