Međužupanijsko natjecanje iz Vjeronauka

Međužupanijsko natjecanje iz Vjeronauka - Vjeronaučna olimpijada za osnovne škole održana je 2.ožujka 2020. god. u OŠ Trnovec Bartoloveči s temom „Sveti Vinko Paulski – apostol milosrdne ljubavi. Vinkovska karizma u Hrvatskoj“.

Sudjelovalo je devet najboljih ekipa Varaždinske biskupije. Poslije molitvenog početka, sve prisutne u ime biskupa pozdravio je vlč. Josip Hadrović. Tople riječi dobrodošlice uputila je ravnateljica  gđa. Radmila Sačić.

Natjecanje se sastojalo od tri dijela: pismenog ispita, tombole i  kviza „Tko želi biti Isusov milijunak“.

Poslije tombole objavljeni su privremeni rezultati svih ekipa. Tim naše škole u sastavu: Laura Mesar 7., Jana Salajec 7.r., Helena Lesar 8.a. i Tea Salajec 8.b. zauzele su visoko 3. mjesto. Na „milijunak“ ide prvih pet ekipa poslije tombole. Poslije milijunaka redoslijed ekipa nije se mijenjao. Osvajanjem trećeg mjesta učenice će s prve dvije ekipe biti nagrađene jednodnevnim izletom koji organizira Varaždinska biskupija te posjetom  varaždinskom biskupu.

Na kraju natjecanja, svima je čestitao predstojnik Katehetskog ureda Varaždinske biskupije mr. sc. Damjan Koren.

Svim članovima ekipa uručeni su prigodni pokloni i priznanja za sudjelovanje.

Našim učenicama čestitke na uloženom trudu i radu i odličnom uspjehu budući da je na početku – školskom  natjecanju pristupilo 27 ekipa iz isto toliko škola iz cijele biskupije.

Marija Šokec,  vjeroučiteljica

objavio: Matea Križnjak   datum: 4. 3. 2020.

« Ožujak 2024 »