GRAD to smo MI!

Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje, 2020. godine po prvi put smo obilježili kao državni praznik.
Važnije od toga je li riječ o službenom prazniku ili ne, jest da svake godine s hrvatskom poviješću i svime što je proizašlo 18. studenoga 1991. treba upoznati i naše osnovnoškolce.
Obilježavanje Dana sjećanja na žrtvu Vukovara, uz malo promišljanja, inspiracija je za pokretanje jedne lijepe, tople i ljudske priče koja će učitelje i odgajatelje te učenike ujediniti i poučiti kako postati osoba suosjećajna prema čovjeku pored sebe, kako razvijati toleranciju za mir, prepoznavati važnost odgovornosti pojedinca u društvu, razvijati nacionalni i kulturni identitet, i strategije rješavanja sukoba kao građanin u Republici Hrvatskoj.

Provedbom projektnih aktivnosti:
- učenici će prepoznavati važnost odgovornosti pojedinca u društvu
- učenik će razvijati nacionalni i kulturni identitet
- razvijat će osobni i nacionalni identitet te stjecati razumijevanje općekulturnoga nasljeđa
- razvijat će kreativnu verbalnu i neverbalnu komunikaciju
- stvaralački će se izražavati potaknuti različitim iskustvima i doživljajima književnoga teksta
- učenici će stvarati pisane i govorne tekstove različitih sadržaja, struktura, namjena i stilova te razvija aktivan rječnik;
- učenici će stjecati naviku i potrebu za čitanjem i pisanjem različitih neprekinutih, isprekidanih, mješovitih i višestrukih tekstova u osobne i javne svrhe

POČETNI SASTANAK PARTNERA – Zoom platforma – predstavljanje aktivnosti, dogovor i podj. zad. - 9.11.2021.
MAPIRANJE SUDIONIKA – na karti RH označiti svoju školu, postaviti sličicu simbola Vukovara - 9. -12.11.
VUKOVARSKA SLAGALICA (učenici imaju zadatak istražiti zadani sadržaj –lokalitete, događaje, osobe iz Vukovara) – ovisno o broju prijavljenih partnera, rad u manjim grupama; učen. jedni drugima postavljaju rješ. svojih zadataka i po izboru oblik vrednov. izvrš. zadanoga - 13.11. – 20.11.
I U NAŠIM ŠKOLAMA JE VUKOVAR – postavljanje izabranih foto, video zapisa o aktivnostima koje se provode u pojedinoj školi 13.11. – 26.11.
VIRTUALNa VEČER POEZIJE I PROZE O VUKOVARU – učenici škola partnera koje žele sudj., sudjelovat će u Virtualnoj večeri organiziranoj preko Zoom platforme, večer uoči praznika
EVALUACIJA – anketa na Forumu DISEMINACIJA;
REZULTAT -GRAD to smo MI –e-knjiga s izb. materij. svakoga partnera u projektu, izrađena u alatu Book creator
ZAVRŠNI SASTANAK PARTNERA

Jedan od rezultata bit će javni Twinspace projekta, potom, učenici će usavršavati postojeća znanja korištenja IKT alata, razvijat će empatiju, bavit će se istraživačkim, stvaralačkim kreativnim radom. Učenici će također, kao i učitelji, unaprjeđivati vještine komuniciranja pisanim i putem videokonferencijskih susreta.

Završni rezultat je GRAD to smo MI –e-knjiga s izborom materijala svakoga partnera u projektu, izrađena u alatu Book creator

Hvala svim kolegicama i kolegama na suradnji i angažmanu, idejama i trudu i svih njih kao i naših učenika. Vjerujemo da nam ovo nije jedini zajednički projekt. A kakav smo rezultat iznjedrili, pogledajte, poslušajte i idejama se nadahnite na poveznici: https://bit.ly/3rGfhut

« Studeni 2021 »