Širimo dobru priču

Usprkos uvjetima koji su nam u ovoj školskoj godini na neki način donijeli veliku ozbiljnost, ali i odgovornost za sebe i sve one s kojima provodimo puno zajedničkoga vremena u protekla je tri tjedna u učionicama trećih, četvrtih i petih razreda bilo razloga i za učenje te proširivanje novih spoznaja o toleranciji, prihvaćanju različitosti i pravilnoj komunikaciji prema osobama s invaliditetom.

Iako to nije bilo to, kao kad mi ugostimo svoje prijatelje iz Udruge osoba s invaliditetom „Bolje sutra“ grada Koprivnice, trudili smo se naučiti i ponoviti sve ono što znamo o bontonu prema osobama s invaliditetom, a u tome su nam pomogli crtići, brošura „Bontončić ili kako svima biti prijatelj“, društvena igra, koja je osmišljena samo za ovu prigodu, naziva Širitelji dobre priče, i dakako naše učiteljice Selma, Andreja, Đurđica, Sanja, Branka, Irena i Renata.

U svakom od naših trećih, četvrtih i petih razreda, provedena je po jedna radionica koje su dio projekta Širimo dobru priču odobrenog od Koprivničko-križevačke županije, kojeg je nositelj Udruga OSI „Bolje sutra“ grada Koprivnice, a OŠ Koprivnički Ivanec jedan od partnera.

Učenici su sukladno ciljevima projekta prošli edukaciju djece bez teškoća o osobama s invaliditetom, te kako učenici tako i zaposlenici naše Škole proširili znanja o osobama s invaliditetom. Ovim se radionicama utjecalo i na stvaranje pozitivne promjene na događanja  u zajednici, senzibiliziralo lokalnu zajednicu o potrebama osoba s invaliditetom,  i podizala se  razina svijesti o prihvaćanju različitosti u Koprivničko-križevačkoj županiji.

Renata Glavica, učiteljica HJ

objavio: Renata Glavica   datum: 30. 10. 2020.