Naša uspješna Lorena

Svake godine početkom rujna započinje Tjedan kajkavske kulture koji ima iznimno značenje za Grad Krapinu, Krapinsko - zagorsku županiju i cijelo kajkavsko govorno područje te obogaćuje i uzdiže kulturu naše domovine. Tijekom prošle školske godine, učenici naše škole svojim su literarnim radovima sudjelovali u natječaju koji je raspisalo Društvo za kajkavsko kulturno stvaralaštvo Krapina.

Upravo je naša učenica Lorena Vrabelj i njena pjesma „Lubav“ nagrađena na ovom natječaju te je Lorena 7.rujna pozvana u Galeriju grada Krapine kako bi svoju pjesmu interpretirala pred mnoštvom ljudi i uz ostale nagrađene radove.

Učenica je pritom nosila i izvornu nošnju Koprivničkog Ivanca.

U pratnji roditelja, učiteljice Andreje Hat i ravnateljice Kristine Furkes, učenica je svoju školu lijepo prezentirala.

Njena je pjesma ujedno i tiskana u Knjižici dječjih radova.

Ova manifestacija veliča sveukupno umjetničko stvaralaštvo kajkavskog govornog područja i svake godine donosi bogatu riznicu kvalitetnih priredbi kao što su koncerti, znanstveni skupovi, recitali, izložbe, gospodarska okupljanja i sportski susreti.

Čestitamo našoj Loreni!

Andreja Hat, učiteljica

objavio: Kristina Furkes   datum: 8. 9. 2021.