Dani Erasmusa i Mjesec hrvatske knjige uz našu prvu slikovnicu - Međuzvjezdana ljubavna priča

Jedina Etwinning škola u Koprivničko-križevačkoj županiji, Osnovna škola Koprivnički Ivanec, ove je godine prvi put, iako bez provedbenog iskustva u projektima programa Erasmus+, obilježila Dane Erasmusa.

Dani Erasmusa (Erasmus Days), prigodna godišnja proslava programa Erasmus+, najvećeg programa Europske unije namijenjenog obrazovanju, osposobljavanju, mladima i sportu, održala se ove godine 14., 15. i 16. listopada, a u OŠ Koprivnički Ivanec te su dane učenici i učitelji obilježili dvjema aktivnostima.

Prva i službeno prijavljena aktivnost bila je Razglednice lijepih pozdrava kroz koju su učenici OŠ Koprivnički Ivanec s vršnjacima iz nekoliko europskih zemalja ( Španjolska, Italija, Poljska, Danska, Finska, Turska) razmjenjivali razglednice obogaćene motivima kulturne baštine.

Druga aktivnost bila je vezana uz promociju slikovnice Međuzvjezdana ljubavna priča. Ova je aktivnost osobito značajna za učenike i učitelje OŠ Koprivnički Ivanec, budući da je spomenuta priča -legenda prva tiskana slikovnica u izdanju same Škole. Ova je legenda nastala kao rezultat suradnje na međunarodnom Etwinning projektu CRAFT (CReAteaFairyTale), koji su učenici OŠ Koprivnički Ivanec realizirali s učenicima iz Ploča, Italije i Španjolske tijekom školske godine 2020./2021.

Događaj predstavljanja slikovnice upriličen je povodom početka Mjeseca hrvatske knjige, moderirao ga je i osmislio školski knjižničar, Josip Ferlindeš u Matičnoj i Područnoj školi, u ponedjeljak 18.10.2021. godine za učenike Razredne nastave te su slikovnice i podijeljene učenicima od 2.-4. razreda.

Osim knjižničara, predstavljanju slikovnice doprinijeli su i ravnateljica Kristina Furkes sa zamjenicom Irenom Rakuša, te učitelji Jasmin Kadrić, Branka Stančin-Levanček, Selma Varović i Renata Glavica.

I učitelji i ravnateljica izrazili su vjeru kako je ovo prvi u nizu ovako lijepih događaja i rezultata projektnih aktivnosti koje se provode u OŠ Koprivnički Ivanec, a već je u pripremi i nekoliko novih Etwinning projekata te su počeli i planovi za prvi Erasmus+ projekt u kojem će sudjelovati OŠ Koprivnički Ivanec.

Renata Glavica, učiteljica HJ

objavio: Renata Glavica   datum: 18. 10. 2021.