Naš ljekovito-začinski kutak (projekt Prirodica naša ljekarica)

Ovih je dana dio prostora dvorišta naše Matične škole, uljepšao novi, šareni ljekovito-biljni kutak koji su trudom, idejama, kreativnošću i zalaganjem uredili učenici 6.a i 3. razreda.

Kutak u kojem je postavljena prva školska uzdignuta gredica u kojoj će učenici uzgajati nešto ljekovitog i začinskog bilja kako bi podizali svoju ekološku svijest te učili više o održivom razvoju, nov je i jedinstven primjer dobre prakse kako suradničkim učenjem razredne i predmetne nastave, te suradnjom lokalne zajednice, možemo zajedno učiti i korisno djelovati na svoj okoliš.

Ova je mala, ali hvalevrijedna akcija jedna od aktivnosti projekta Prirodica naša ljekarica, koji je financiran sredstvima Ministarstva znanosti i obrazovanja u visini od 1.194,51eura. Partneri u projektu su Općina Koprivnički Ivanec i Udruga žena "Srca Kunovca".

Ciljevi projekta su  educiranje korisnika o blagodatima začinskog i ljekovitog bilja u prehrani, proširivanje znanja učenika i učitelja o mogućnostima bavljenja povrtlarstvom na prilagođeni način, stvaranje uvjeta za pozitivne promjene te uključivanje korisnika u aktivnosti lokalne zajednice.

Za koji dan na redu je još jedna od aktivnosti projekta, a to je Edukativno putovanje, posjet i razgled Botaničkog vrta u Zagrebu, koju korisnici s nestrpljenjem i radošću jedva čekaju.

Projekt vodi učiteljica Melany Ferčec uz pomoć učiteljice Renate Glavica, učitelja Josipa Kovačića i Marine Salajec, školskog knjižničara, našeg stričeka domara Kreše, teta spremačica Silvije i Slađane i dakako uz neizostavnu podršku naše ravnateljice gđe Kristine Furkes.

Projekt traje do kraja nastavne godine. Vjerujemo da će već najesen imati i svoj nastavak. No, o tome više u nekoj drugoj vijesti.

Renata Glavica

objavio: Renata Glavica   datum: 25. 5. 2023.

« Svibanj 2024 »