Moj Zagreb, tak imam te rad….

Učenici 4. razreda naše škole bili su 29.9.2023. na terenskoj nastavi u gradu Zagrebu.

Obišli su  Tehnički muzej Nikole Tesle.  Učenici su bili oduševljeni modelom rudnika u stvarnoj veličini gdje su naučili da je rudarstvo veoma stara industrijska grana koja se bavi iskopavanjem ruda, da rudari moraju imati kramp, lopatu, eksploziv, bušilice, strojeve za utovar i transportnu mehanizaciju. Saznali su da rudari ispod tla dišu pomoću dovodnih cijevi za zrak, koriste plinske maske te da kanarinac u rudniku signalizira kada nema dovoljno kisika i tako spašava život rudarima. Vidjeli su razne stare i nove automobile, nekadašnje avione, prvi zagrebački konjski tramvaj… Podsjetili su se sve o vatrogascima, vatrogasnoj opremi, izazivanju i gašenju požara.

Nakon slasnog ručka obišli su Gradec i Kaptol.  Kroz zanimljivu vođenu turu Zagreb Time travel saznali su zanimljivosti o Zagrebačkoj katedrali, o Kamenitim vratima, Crkvi svetog Marka, kuli Lotrščak, Banskim dvorima te upoznali zgradu Hrvatskog sabora.  Nakon kratke vožnje uspinjačom umorni, ali puni novog saznanja krenuli su prema autobusu i svojim kućama upijajući atmosferu glavnog nam grada Zagreba.

Učiteljice: Melany Ferčec i Karmela Pajan

objavio: Karmela Pajan   datum: 2. 10. 2023.

« Svibanj 2024 »