Naša prva 10-ka;

Osnovna škola Koprivnički Ivanec će krajem ove školske godine proslaviti svoj mali okrugli jubilej, prvih deset godina otkako djeluju kao samostalna osnovna škola. Ta je, za ovu malu školu važna obljetnica, prigoda za niz raznovrsnih aktivnosti koje će  svi djelatnici, učenici, roditelji i cijela lokalna zajednica upriličiti kao dio rođendanskog slavlja.

Aktivnost Naša prva 10-ka, je liga  školskog pubkviza za učitelje i učenike škole slavljenice i pozvanih prijateljskih škola s područja naše županije. Prvo kolo kviza za učitelje održano je u utorak 10.10.2023. u prostorima Područne škole u Koprivničkom Ivancu. Odazvalo se sedam gostujućih ekipa koje su upotpunile i tri ekipe Škole domaćina. Kviz je moderirao poznati koprivnički voditelj kvizova, Ivica Barać, ujedno i bivši učenik škole u Kunovcu.

Upriličena su tri kruga od po petnaest pitanja iz područja sporta, umjetnosti, filma, glazbe, geografije, povijesti, književnosti, logike, opće kulture, politike… U kvizu su sudjelovale Osnovna škola „Mihovil Pavlek Miškina“, Đelekovec, Osnovna škola „Fran Koncelak“, Drnje, Osnovna škola „Braća Radić“, Koprivnica, Osnovna škola Andrije Palmovića Rasinja, Osnovna škola „Antun Nemčić Gostovinski“, Osnovna škola „Prof. Blaž Mađer“, Novigrad Podravski, Osnovna škola Sokolovac i Osnovna škola Koprivnički Ivanec.

U zabavnoj i dinamičnoj atmosferi sve su ekipe sudjelovale vrlo angažirano i natjecateljski raspoloženo, no ipak nagradama prvoga kola kviza okitile su se  „Braća Radić“, Osnovna škola „Prof. Blaž Mađer“, Novigrad Podravski, i Osnovna škola Andrije Palmovića Rasinja.

Nagrade su osigurali domaćini uz pomoć sponzora OPG-ova i obrta iz  lokalne zajednice, a slavlje se nastavlja već 15.11. prvim kolom kviza za učenike, dok je drugo kolo učiteljskog kviza planirano za prosinac.

tekst: Renata Glavica, učiteljica HJ

fotografije: Vinko Peharda, Josip Ferlindeš, Sanja Figač

objavio: Renata Glavica   datum: 11. 10. 2023.

« Svibanj 2024 »