Dobro nam došao sveti Nikola

U nedjelju 3. prosinca ušli smo u vrijeme Došašća koje nas poziva da oko sebe širimo i živimo: nadu, ljubav radost i mir. Ove je vrijednosti posebno  živio sveti Nikola zaštitnik djece koji se ovih dana šetao s punom torbom darova i u našem kraju.
Učenici razredne nastave pozdravili su ga recitacijama u crkvi u Kunovcu, a u crkvi u Koprivničkom Ivancu dozvali su ga pjesmom. Učenici predmetne nastave sudjelovali su u misnim čitanjima. Učenike su pripremili vjeroučitelji Hrvoje Šijak i Marija Šokec.

U školi su svetom Nikoli  recitirali i pjevali naši učenici 1. i 3. razreda  koje su pripremile učiteljice Ljubica Gaži i Andreja Hat. U  dirljivim nastupima naših najmlađih uživali su stariji prijatelji, ravnateljica i učitelji.

Sveti Nikola nije se zaboravio niti u razredima u kojima su ostavili svoje radove njemu u čast vođeni svojim učiteljicama  u razrednoj nastavi Ivanom Capek  i Melany Ferčec.

Koliko su naši učenici bili dobri kroz proteklu godinu pokazuju pristigli darovi iz Općine Koprivnički Ivanec.

Sveti Nikola neće  nam  zamjeriti jer ćemo ovdje pohvaliti i učenike 8.a razreda koji su pozdravili sv. Barbaru 4. prosinca u crkvi u Kunovcu sudjelujući na misnom slavlju s učiteljicama Brankom Stančin – Levanček i Marijom Šokec.

Do slijedećeg dolaska sv. Nikole budimo što sličniji njemu.

Marija Šokec, vjeroučiteljica

objavio: Josip Ferlindeš   datum: 7. 12. 2023.

« Svibanj 2024 »