ŠKOLSKI MEDNI DAN U OSNOVNOJ ŠKOLI KOPRIVNIČKI IVANEC

Dana 4. svibnja 2023. godine Vlada Republike Hrvatske usvojila je Program školskog mednog dana s hrvatskih pčelinjaka za 2023. godinu koji temeljem Pravilnika o provedbi Programa školski medni dan s hrvatskih pčelinjaka provodi Ministarstvo poljoprivrede, Agencija za plaćanja u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju i Hrvatska agencija za poljoprivredu i hranu.

Cilj Programa je edukacija djece o važnosti meda kao sastavnog dijela prehrane kao i pčelarstva za sveukupnu poljoprivrednu proizvodnju i bioraznolikost te promociju meda lokalnih proizvođača koji je pakiran u Nacionalnu staklenku za med.

Predmetni Program proveo se 07. prosinca 2023. godine u prvim razredima osnovnih škola na području cijele Republike Hrvatske povodom obilježavanja sv. Ambrozija, zaštitnika pčela i pčelara.

Učenicima naše škole se u obilježavanju Školskog mednog dana s hrvatskih pčelinjaka pridružio predsjednik Pčelarske udruge „Lipa“ iz Koprivnice, g. Zdenko Lončarić. Bilo je jako korisno slušati zanimljivosti o pčelama, pčelarstvu i proizvodnji meda koji su učenici i degustirali. Učenicima su podijeljeni priručni i edukativni materijali uključujući slikovnicu edukativnog karaktera. Isto tako, djeca su dobila i staklenku meda.

Veliko hvala svima koji su se uključili u ovaj hvalevrijedan projekt, a stričeka Zdenka već jedva čekamo i sljedeće godine!

Kristina Furkes, ravnateljica

objavio: Kristina Furkes   datum: 7. 12. 2023.

« Svibanj 2024 »