Naša prva 10-ka – drugo kolo školskog kviza za učenike

O aktivnosti Naša prva 10-ka, je liga  školskog kviza za učitelje i učenike škole i pozvanih prijateljskih škola s područja naše županije, već je pisano u više navrata. Kviz se redovito svaka dva mjeseca za učitelje i svaka dva mjeseca za učenike održava prema planu škole organizatora, OŠ Koprivnički Ivanec.

Drugo kolo kviza za učenike održano je u srijedu 10.1.2024. u prostorima Područne škole u Koprivničkom Ivancu. Odazvalo se šest gostujućih ekipa koje su upotpunile i dvije ekipe Škole domaćina. Kviz je kao i u prvom kolu, moderirao učitelj geografije u OŠ Koprivnički Ivanec, prof. Tomislav Novak.

Upriličena su dva kruga od po dvadesetak pitanja iz područja sporta, umjetnosti, filma, glazbe, geografije, povijesti, književnosti, logike, opće kulture,… U kvizu su sudjelovale Osnovna škola „Mihovil Pavlek Miškina“, Đelekovec, Osnovna škola „Braća Radić“, Koprivnica, Osnovna škola Andrije Palmovića Rasinja, Osnovna škola „Antun Nemčić Gostovinski“, Osnovna škola Sokolovac i Osnovna škola Koprivnički Ivanec.

U zabavnoj i dinamičnoj atmosferi sve su ekipe sudjelovale vrlo angažirano i natjecateljski raspoloženo, a nagradama drugoga kola kviza okitile su se ekipe  OŠ „Antun Nemčić Gostovinski“, OŠ Sokolovac i OŠ „Braća Radić“.

Nagrade su za predzadnje (kako nalažu pravila svih kvizova :) ) te za prva tri mjesta, ovoga puta osigurali: Podravka, OPG Marčec, Koprivita d.o.o. i Pizzeria „Grof“. Sljedeće, 3. kolo kviza za učenike održat će se u ožujku.

tekst: Renata Glavica, učiteljica hrvatskoga jezika

fotografije: Ivan Hapavel, učitelj fizike

objavio: Renata Glavica   datum: 14. 1. 2024.

« Svibanj 2024 »