Za naše male genijalce

NOVA RAČUNALA ZA NAŠU PODRUČNU ŠKOLU

Šesta runda provedbe akcije „Za naše male genijalce“  započela je s osnovnim školama s područja Koprivničko-križevačke županije. Na tom području Hrvatska elektroprivreda je donirala 3 nova računala za: PŠ Koprivnički Ivanec (OŠ Koprivnički Ivanec) iz Koprivničkog Ivanca.

U ovogodišnjem ciklusu HEP će u sklopu  akcije „Za naše male genijalce“ donirati ukupno 100 novih računala za 29 osnovnih škola  u  Hrvatskoj. Izabrane su škole sa najboljim kreativnim uratkom, a da pri tome imaju velik broj učenika po računalu odnosno neadekvatnu i dotrajalu računalnu opremu.

Akcijom Za naše male genijalce HEP je, u pet proteklih godina, osigurao čak 350 računala za učenike u 103 osnovne škole diljem Hrvatske. Ukupna vrijednost do sada donirane informatičke opreme iznosi gotovo 1,25 milijuna kuna.

U išćekivanju novih računala

Ponosni smo što ovom, već tradicionalnom akcijom, doprinosimo hrvatskom obrazovnom sustavu  i našim najmlađima, sadašnjim i budućim genijalcima te omogućavamo suvremeniji pristup nastavnim sadržajima. Drago nam je što je ove godine iznimno velik odziv škola, učenika i njihovih nastavnika, koji su na kreativan i originalan način snimili video radove, objasnili zašto su im potrebna nova računala te predstavili kvalitete svoje škole i posebnosti kraja iz kojega dolaze“, poručuju iz Hrvatske elektroprivrede.

Sve prijavljene video uratke za šestu rundu akcije „Za naše male genijalce“ možete pogledati na stranicama HEP-a, na sljedećem linku http://genijalci.hep.hr/ , a naš uradak možete vidjeti i ovdje: https://www.youtube.com/watch?v=Y5UBZ3EXgLc&feature=youtu.be

Zahvaljujemo se HEP-u i njihovim djelatnicima na ovoj donaciji!

Karmela Pajan, učiteljica 4. razreda

objavio: Karmela Pajan   datum: 7. 11. 2019.