Učenici predmetne nastave u petak su 12.5.2023. realizirali izvanučioničku nastavu Od kolijevke pračovjeka do suvremenih izuma (Izvanučionička nastava u Muzej krapinskog pračovjeka i Park znanosti).

Iako je od jutarnji sati kada su krenuli na put, učenike pratilo kišovito i hladnjikavo vrijeme, učenički entuzijazam nije izostao cijeloga dana. Prva stanica na putovanju bio je Park znanosti u Oroslavju. Učenici su na otvorenom razgledali „čudnovate“ izume, naučili i isprobali zanimljive novotarije usput se dobro zabavljajući.

Uslijedio je posjet Muzeju oldtimer automobila, Presečki u Krapini. I ova je stanica kod učenika i učitelja izazvala oduševljenje i priličan interes. Nakon razgleda kratko su šetnjom po Krapini odahnuli, popili tople napitke i zatim nakon fotografiranja uz spomenik Ljudavita Gaja, ukusno objedovali u obližnjem restoranu „Preša“.

Zadnja, no nimalo ne i manje zanimljiva stanica puta, bio je Muzej neandertalaca u Krapini. Uz stručno vodstvo učenici su također naučili puno novoga o prapovijesti i povijesti čovječanstva, te poglavito krapinskom nalazištu.

Zadovoljni, okrijepljeni i obogaćeni novim znanjima, ali i iskustvima, učenici su kućama stigli u predvečerje dana.

Tekst: Renata Glavica

Fotografije: Marija Šokec, Branka Stančin-Levanček, Tomislav Novak

objavio: Renata Glavica   datum: 19. 5. 2023.

« Svibanj 2024 »