I mi smo se oprostili s našim župnikom Nikolom Bukovčanom

U nedjelju 20. kolovoza župnik Nikola Bukovčan se na euharistijskim slavljima u župnoj crkvi u Koprivničkom Ivancu i u crkvi u Kunovcu oprostio od župljana i suradnika poslije 11 godina svećeničkog služenja u istima jer je po dekretu preuzvišenog mons. Bože Radoša, Varaždinskog biskupa imenovan novim župnikom u župi Presvetog Trojstva u Klenovniku.

Djelatnici i učenici naše škole zajedno s ravnateljicom Kristinom Furkes oprostili su se od župnika na sv. misi u Kunovcu. Sa suzom u oku prisjetili smo se divne suradnje. Velečasni Nikola je bio rado viđen gost u našim razredima, hodnicima, zbornici, upravi škole. Radovali smo se njegovom dolasku u školu jer je radosno i životno govorio o Isusu i malima i velikima.  Osmijeha nije  nikada  nedostajalo kao ni lijepe šale. Nije nas zaboravljao počastiti niti slatkim, posebno za blagdan sv. Nikole. Kroz njegovo djelovanje protezala se nit koja nas je vodila prema većem međusobnom zajedništvu i vjeri u Isusa Krista. U crkvi nas je dočekivao i vodio kao pravi pastir. Hvala mu!

Ravnateljica je predala velečasnom Nikoli dar koji će ga podsjećati na sve nas te mu se u ime djelatnika, učenika i u svoje ime obratila slijedećim riječima:

Dragi naš velečasni,
jednom je nepoznati autor rekao:
"Biti čovjek znači biti malo sunce za ljude,
da svugdje gdje se nađeš ljudima bude svjetlije i toplije zbog toga sto ti živiš.".
Svojim ste savjetima, podrškom i molitvama živjeli izrečeni citat.
Pamtit ćemo našu lijepu suradnju i sigurni smo da ćete i dalje, svojim poslanjem, pronositi i među ljudima graditi prave ljudske vrijednosti.
U ime svih djelatnika i učenika Osnovne škole Koprivnički Ivanec i u svoje osobno ime, želim Vam miran nastavak Vašeg Životnog puta.
Uvijek volim reći: ostanite zdravi i nasmijani.
Iz naše male župe ponesite samo lijepe uspomene.
Dvostrana štola, liturgijska mapa i prijenosni oltar naši su darovi za Vas. Oni će, vjerujem, biti podsjetnici na ono sto smo suradnjom prošli.
Hvala Vam od srca na svemu.
Neka Vam je sretan i blagoslovljen put.

Marija Šokec, vjeroučiteljica

objavio: Josip Ferlindeš   datum: 21. 8. 2023.

« Svibanj 2024 »