Ministarstvo znanosti i obrazovanja odobrilo projekt Ljekoviti eko VRT(uljak) znanja

Lijepa vijest kao pravi je božićni poklon pod borom u OŠ Koprivnički Ivanec stigla uoči završetka prvog polugodišta.

Ljekoviti eko VRT(uljak) znanja naziv je je projekta koji je temeljem Odluke   o financiranju projekata u sklopu izvannastavnih aktivnosti osnovnih i srednjih škola te učeničkih domova u školskoj godini 2023./2024. odlučilo financijski poduprijeti Ministarstvo znanosti obrazovanja i sporta.

Projekt će se provoditi od ožujka do kolovoza 2024. godine u partnerstvu s Općinom Koprivnički Ivanec i Udrugom žena Srca Kunovca, a prve predaktivnosti počet će se realizirati već krajem siječnja.

Projekt je svojevrstan nastavak i „proširenje“ prošlogodišnjeg projekta Prirodica naša ljekarica, te će kao glavni cilj ovog projekta biti promjene ponašanja članova lokalne zajednice koje rezultira smanjenim emisijama CO2, čije će pozitivne utjecaje moći mjeriti (veći broj učenika putovat će biciklom, veći broj učenika koristit će višekratnu plastičnu ambalažu i slično), posadit će se zaštićene autohtone  biljne vrste, nastava će se češće provoditi na otvorenom, učenici će učiti u neposrednoj okolišnoj stvarnosti.

U planu je izgradnja mini učionice na otvorenom, nabavka stalaka za bicikle kao i sadnja ukrasnog drveća i bilja.

Ministarstvo projekt podupire s 3000,00 eura, kojima će projektni tim nastojati ostvariti veći dio planiranih aktivnosti.

Renata Glavica, voditeljica projekta

objavio: Renata Glavica   datum: 22. 12. 2023.

« Svibanj 2024 »