POZIV

učenicima OŠ Koprivnički Ivanec, uzrasta od 3. do 6. razreda na sudjelovanje u kreativnom natječaju za izradu loga projekta

Ljekoviti eko VRT(uljak) znanja

Kreativni natječaj za izradu loga projekta

Ljekoviti eko VRT(uljak) znanja

ZADATAK: na papiru formata A4 naslikati LOGO projekta – Ljekoviti eko VRT(uljak) znanja

TEMA: u izradi je potrebno upotrijebiti motive koji će potaknuti gledatelje na razmišljanje i pozitivan stav prema svim detaljima koji utječu na aktivno sudjelovanje u zaštiti prirode. Jedan od temeljnih pokazatelja zdrave prirode i održivog suživota jest smanjenje utjecaja čovjeka na okoliš odabirom ispravnih načina boravka u prirodi kao što su češći odabir bicikla kao prijevoznog sredstva i odabir ekoloških načina gradnje koji potiču pozitivan odnos prema prirodi i okolišu. Dobar dio učenika voli dolaziti u školu biciklima, a cilj svake ekološki osviještene škole jest i što više nastave održavati u učionicama na otvorenom na primjerima iz neposredne okoline.

Kod osmišljavanja loga mogu se koristiti svi motivi koji prikazuju ljubav prema okolišu (rad u vrtu, ljekovite biljke, životinje koje pronalazimo u vrtu, alati potrebni za ekološku obradu vrta itd.), bicikl kao ekološki način prijevoza, te motive djece – učenika koji nastavu imaju u prirodi/vrtu. Sve nabrojene motive je poželjno kombinirati u istom logu za što detaljniji i kvalitetniji likovni rezultat.

OBAVEZNO: u logo je potrebno  uvrstiti naslov projekta

Ljekoviti eko VRT(uljak) znanja“

! Natječaj se organizira za učenike matične i područne škole od 3.-6. razreda !

TEHNIKA: zbog jasnoće i prepoznatljivosti loga projekta potrebno je koristiti jasne – jarke boje i likovne tehnike kao što su flomasteri, tempere, pastele, kolaž i sl.  Kod odabira papira potrebno je paziti na korištenu tehniku (hoće li papir izdržati vlagu tempera?). Tehnike se smiju međusobno kombinirati po želji.

! Osim u klasičnim likovnim tehnikama, motiv loga se može izraditi i DIGITALNO u programu ili aplikaciji za digitalno crtanje/slikanje po izboru (učitelj – mentor će digitalni logo isprintati na a4 papir).

Logo mora biti u boji, uredan, s jasno prepoznatljivim motivima i čitkim tekstom.

PODACI NA POLEĐINI RADA: ime i prezime učenika, razred, mentor. Podaci se pišu čitko u tehnici olovke.

Za sudjelovanje u natječaju uz likovni rad potrebno je priložiti i suglasnost (obrazac suglasnosti za učenika se nalazi na kraju dokumenta) da se rad koristi za daljnje potrebe projekta – Ljekoviti eko VRT(uljak) znanja. Organizator nije odgovoran u slučaju kršenja autorskih prava (kopiranje tuđeg rada bez pisane dozvole autora).

ROK DOSTAVE RADOVA: 15. veljače 2024. (četvrtak). Radovi će se prikupljati u knjižnici matične škole u Kunovcu.

Autor najbolje izrađenog motiva loga  bit će nagrađen vrijednim poklon paketom!

Predajom likovnog ili digitalnog rada prihvaćaju se svi uvjeti natječaja.

objavio: Renata Glavica   datum: 15. 1. 2024.

« Svibanj 2024 »