S BOŽIDAROM PROSENJAKOM O NAJBOLJOJ ZADAĆI NA SVIJETU

OŠ Koprivnički Ivanec, 8. svibnja 2015. posjetio je književnik Božidar Prosenjak. Tom zgodom upriličili smo susret s književnikom u kojem su sudjelovali učenici od 1. do 8. razreda.

Razgovarali smo o njegovim književnim počecima i djelima kao što su „Divlji konj“ i „Sijač sreće“. Vrlo zanimljivom interakcijom poznati se književnik družio s nama cijeli školski sat.

U nastavku vijesti možete pročitati neke od odgovora na pitanja koja smo mu postavili tijekom susreta.

Kada ste se počeli baviti pisanjem i sto vas je potaknulo na to?

Pisanjem sam se počeo baviti u 5. razredu kada sam želio napisati najbolju zadaću na svijetu i to me potaknulo

Zašto u književnom djelu samo divlji konj nema ime?

Ovo je jako dobro pitanje. Naime, na mjesto divljeg konja  sam stavio sebe, odnosno zamislio da  svaki čitatelj može staviti na mjesto divljeg konja.

Ispričajte nam neku anegdotu iz djetinjstva!

Moj bratić je uvijek radio spaćke i zezao se sa mnom ,pa sam mu se jednog dana odlučio slatko „osvetiti" . Napisao sam sastavak u kojem je svaka riječ sadržavala slovo R. Moj bratić je čitao sastavak, ali on nije znao reći R.

Kako se zove prva pjesma koju ste napisali?

Prva pjesma koju sam napisao zove se A. prva pjesma zove se A.

Iva Pavlić, Lana Bermanec, Mia Biškup, Dunja Galinec

objavio: Renata Glavica   datum: 15. 5. 2015.